Polska potraja wzrost rynku nieruchomości pod logistykę

Polska potraja wzrost rynku nieruchomości pod logistykę

Sektor logistyczny w Polsce znów nabiera rozpędu, 825 000 nowych metrów kwadratowych (m2) nieruchomości w budowie W pierwszym kwartale tego roku potroiła ofertę w stosunku do tego samego okresu w 2022 roku.

Według danych CBRE, zasoby powierzchni przemysłowej i logistycznej na koniec pierwszego kwartału wyniosły blisko 30 mln m2, co oznacza wzrost o 19% w stosunku do analogicznego okresu w 2022 roku. Na koniec ub.r. wolumen rynku polskiego osiągnął 2,1 mln m2.

Firma konsultingowa informuje, że nowa podaż logistycznych metrów kwadratowych w pierwszym kwartale 2023 roku była wysoka i wyniosła 1,9 miliona m2, co stanowi historyczny rekord kwartału i jest o 43% wyższy niż rekord z tego samego okresu w 2022 roku.

Warszawa, Katowice i Wrocław to regiony, które dodały najwięcej metrów kwadratowych do sektora logistycznego w Polsce.

W okresie referencyjnym Warszawa dodała największą podaż m2 z 347,9 tys, Katowice 256 100 m2 i Wrocław 242 100 m2. Jednak największy rozpoczęty projekt zlokalizowany jest w województwie kujawsko-pomorskim i obejmuje 146 tys. m2.

Jest to określone w raporcie Sektor wytwórczy stwarza potrzebę większych oszczędności, Z około 26% powierzchni wynajętej w pierwszym kwartale; Operatorzy logistyczni nadal są bardzo wymagający.

Czynsze wzrosłyChociaż nie w tempie 2022 r.; Na przykład czynsze za nowoczesną powierzchnię magazynową w najlepszych lokalizacjach w Polsce wynoszą średnio od 3,8 do 5 euro miesięcznie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *