Polska potrzebuje „przezbrojenia” i „gospodarki wojennej”, aby stawić czoła Rosji

Polska potrzebuje „przezbrojenia” i „gospodarki wojennej”, aby stawić czoła Rosji

Londyn, grudzień 23 (Europe Press) – Nowy polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski opowiadał się w tę sobotę za potrzebą „przezbrojenia” i uruchomienia „gospodarki wojennej”, aby przeciwstawić się Rosji.

„Wojny nie są determinowane zobowiązaniami taktycznymi, ale potencjałem przemysłowym, a my jesteśmy na dnie” – powiedział Sikorski z Warszawy po wizycie w Kew.

„Zachód jest 20 razy bogatszy od Rosji, ale jeśli Rosja utrzyma swoją gospodarkę na poziomie wojny, a my będziemy dążyć do gospodarki pokojowej, to możemy prześcignąć nas w produkcji” – przekonywał w wywiadzie relacjonowanym przez brytyjską gazetę „The Guardian”. ' '.

Dlatego proponowała podpisanie długoterminowych kontraktów z koncernami zbrojeniowymi lub bezpośrednie finansowanie produkcji jako wyraz długoterminowego zaangażowania. „Łatwo jest być podekscytowanym, gdy Ukraina odzyskuje terytorium: prawdziwy sprawdzian naszej cierpliwości i determinacji przychodzi teraz, gdy następuje impas” – argumentował.

Polska jest jednym z głównych zwolenników Ukrainy od rozpoczęcia zakrojonej na szeroką skalę inwazji rosyjskiej w lutym 2022 r., a pierwszą zagraniczną podróż Sikorskiego odbył się do Kijowa po objęciu urzędu. „Jeśli (Władimir) Putin przejmie Ukrainę, wszystkie inne kwestie bledną w porównaniu” – ostrzegł.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *