Polska potwierdza zakup oprogramowania szpiegującego Pegasus

Wicepremier Polski Jaroslav Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości (PiS), uznaje władzę wykonawczą kraju. Nabyte oprogramowanie szpiegowskie Pegasus, był przedmiotem kontrowersji w wielu państwach, m.in. w Hiszpanii, za szpiegowanie rywali politycznych.

Oprogramowanie jest sprzedawane przez izraelską firmę NSO Group Sprzedaje tylko rządom lub agencjom rządowym W celu zwalczania „przestępczości, terroryzmu i korupcji”. Jednak w wielu przypadkach zdarzały się przypadki szpiegowania polityków krytykujących rządy.

Algorytmy szyfrowania

– Byłoby gorzej, gdyby polskie służby nie miały takiego narzędzia – przekonywał Kaczyński. Zapytany, czy rząd używa tego oprogramowania do szpiegowania opozycji, wicepremier zaprzeczył, mówiąc, że jest ono „używane w wielu krajach do walki z przestępczością i korupcją”. Twierdził, że jego przyznanie się do winy zostało uzyskane za pomocą tortur, a jego zeznanie zostało uzyskane za pomocą tortur Świat. Kaczyński wyjaśnił, że użycie tego oprogramowania szpiegującego zostało zaakceptowane W odpowiedzi na rosnące wykorzystanie algorytmów szyfrowania, co sprawiło, że poprzednie technologie szpiegowskie stały się bezużyteczne.

Przerwy w Polsce

Faktem jest jednak, że zezwolenie na zakup oprogramowania jest faktycznie zgodne Associated Press Y Citizen LabW grudniu zespół monitorujący Internet z Uniwersytetu w Toronto odkrył, że telefony trzech krytyków polskiego rządu były powiązane z programem Pegasus.

Amnesty International powiedziała w czwartek na Vin Mobile Senator RP Krzysztof Brejza Został kilkakrotnie zhakowany podczas swojej kampanii w opozycyjnych wyborach parlamentarnych w 2019 roku.

SMS-y skradzione z telefonu Brezy zostały przechwycone i wyemitowane w polskiej telewizji w środku bitwy wyborczej, w której Demokraci odnieśli niewielkie zwycięstwo. Bo Breza twierdzi, że wybory są niesprawiedliwe Partia rządząca zbliżyła się do planów strategicznych Twojej kampanii.

Polska utrzymuje poważne kontrowersje z Unią Europejską w związku z pogorszeniem jej rządów prawa. Według Brukseli, Komisja Europejska wszczęła w grudniu postępowanie w sprawie naruszenia dwóch ostatnich orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, które „otwarcie kwestionują pierwszeństwo prawa socjalnego”. W szczególności Komisja wszczęła postępowanie w sprawie dwóch wyroków Najwyższego Sądownictwa, które kwestionowały wiążący charakter orzeczeń Trybunału Unii Europejskiej (TSUE). „Oczekujemy rozwiązania zgodnego z prawem UE i cenimy prymat prawa UE” – powiedział na konferencji prasowej komisarz ds. gospodarczych Pavlo Gentiloni, ogłaszając decyzję administracji UE.

Jeden z dwóch wyroków został uznany za niekonstytucyjny w październiku ubiegłego roku, a więc bez wpływu na polskie prawo, Interpretacja TSUE Art. 19 ust. 1 Europejskiej Konwencji stanowi, że sąd krajowy może dążyć do zbadania legalności procedury powołania sędziego.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.