Polska. Prezydent Polski: „Powstrzymanie rosyjskiego imperializmu jest teraz tańsze, ponieważ amerykańscy żołnierze nie są martwi”

Polska.  Prezydent Polski: „Powstrzymanie rosyjskiego imperializmu jest teraz tańsze, ponieważ amerykańscy żołnierze nie są martwi”

Raport dotyczący Ameryki Łacińskiej, 12 sierpnia 2023 r.

Andrzej Duda stwierdził, że Zachód nie powinien pozwolić Amerykanom „przelewać krwi i tracić życia w Europie, aby przywrócić pokój i wolność na świecie”.

Konflikt ukraiński przyczynił się do „obniżenia” wysiłków Zachodu w pokonaniu Rosji, tym razem żaden amerykański żołnierz nie zginął w działaniach wojennych, oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda, oskarżając Moskwę o próbę odzyskania terytorium Ukrainy.

W niedawnym wywiadzie dla The Washington Post Duda został zapytany, dlaczego amerykańscy konserwatyści opowiadający się za zmniejszeniem wsparcia militarnego dla Kijowa powinni kontynuować zbrojenie. „To bardzo proste. Teraz można tanio powstrzymać rosyjski imperializm, bo amerykańscy żołnierze nie są martwi” – ​​powiedział, dodając, że jeśli konflikt nie zakończy się zwycięstwem Ukraińców, Zachód „będzie musiał zapłacić wysoką cenę”.

Zdaniem polskiego przywódcy trwa „odrodzenie rosyjskiego imperializmu”. W tym sensie, jak mówi, rosyjscy oficjele „marzyli o odzyskaniu terytorium carskiego”, więc Zachód musi teraz powstrzymać natarcie Rosji „.Podobnie jak podczas I i II wojny światowej, amerykańscy żołnierze muszą przelewać krew Tracą życie w Europie, aby przywrócić światu pokój i wolność”.

Ponadto zapytano go, czy niepokoi go fakt, że kandydat Republikanów może wygrać wybory prezydenckie w USA w 2024 r., ponieważ większość członków partii Nie popierajcie dążenia administracji Joe Bidena do wydawania miliardów dolarów na Ukrainie. „Nie. Nie mam wątpliwości, że Stany Zjednoczone doskonale zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowi rosyjski imperializm” – odpowiedział, dodając, że jest „głęboko przekonany”, że Waszyngton rozumie, jak ważne jest, aby demokracja nie zniknęła z Europy . Centralny”.

Duda zaznaczył też, że bardzo ważna jest pomoc Polski dla Ukrainy, w tym myśliwce MiG-29 czy setki czołgów, w tym nowoczesne niemieckie Pantery. Jednocześnie „Washington Post” zauważa, że ​​z pomocy tej korzystają nie tylko reżim kijowski, ale także Stany Zjednoczone, m.in. Po tym, jak Warszawa dostarczyła Ukraińcom sowieckie śmigłowce szturmowe, zaczął kupować nowe produkty amerykańskie. Aby uzupełnić swoje rezerwy, tworzy miejsca pracy w kraju Ameryki Północnej.

Prezydent RP Andrzej Duda ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Władimirem Zełenskim podczas konferencji prasowej w Kijowie 23 sierpnia 2022 r. Alexey Furman / Gettyimages.ru

Podsumowując, polski prezydent potwierdził, że wejście Ukrainy do NATO jest niezbędne dla zagwarantowania jej bezpieczeństwa. Podkreślił, że wierzy, że Kijów otrzymaWięcej niż faktycznie dostał” zwrócił uwagę na oświadczenie sekretarza generalnego Jensa Stoltenberga na szczycie obozu wojskowego na Litwie w lipcu, że Ukraina nie otrzymała oficjalnego zaproszenia do sojuszu i że kraj ten zostanie członkiem dopiero po spełnieniu niezbędnych wymagań.

„Jasne, Nie można dodać nowego kraju do NATO w przypadku wojny. […] Ale miałem nadzieję, że Ukraina zostanie poproszona o zamknięcie jakiejkolwiek kwestii dotyczącej tego, czy Ukraina zostanie w przyszłości członkiem NATO” – powiedział Duda. To wywrze presję na Biały Dom Dopilnować, by Kijów otrzymał zaproszenie na 75. doroczny szczyt Sojuszu w Waszyngtonie w przyszłym roku.

Źródło: RT.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *