Polska prokuratura prosi o przedłużenie aresztu nad baskijskim dziennikarzem Pablo Gonzalez

Prokurator Generalny złożył wniosek Należy przedłużyć opiekę nad dziennikarzem Proces Hiszpana Pablo Gonzaleza i jego decyzja może odbyć się w przyszłym tygodniu. „Lubelski Wydział Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Generalnej złożył do sądu wniosek o przedłużenie zakazu zbliżania się wobec Pabla Gonzaleza w formie tymczasowego aresztowania” – podało w oświadczeniu prokuratura. Z F. Prawnik Gonzaleza, Bardos Rogala, powiedział Efe, że czeka na orzeczenie sądu. Zgodnie z procedurami, Kolejnym etapem sądu będzie wyznaczenie terminu rozprawy w sprawie aresztowania, W ciągu 7 dni od złożenia wniosku. Niezależny dziennikarz posiadający obywatelstwo rosyjskie został aresztowany 28 lutego przez ABW w Przemyślu, oskarżając go o bycie agentem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU.

Baskijski dziennikarz został aresztowany kilka miesięcy temu przez polskie władze na granicy tego kraju z Ukrainą. Dziennikarz FreelancerDziała na różnych nośnikach w ten sposób Szósty Albo baskijska gazeta KaraiZostał aresztowany w okolicy, gdzie zgłosił przybycie uciekinierów z Ukrainy”. Wojna Putina. Adwokat Gonzalo Poe przyjął ochronę baskijskiego dziennikarza, domagając się zagwarantowania integralności fizycznej Pabla Gonzaleza w momencie jego aresztowania i natychmiastowego uwolnienia. Znany dziennikarz, ekspert ds. bezpieczeństwa i ekspert z pierwszej ręki od konfliktu rosyjskiego i stosunków Kremla z byłymi republikami sowieckimi, od dziesięciu lat relacjonuje te informacje. Powstała wówczas na pograniczu polsko-ukraińskim, aby śledzić ewolucję kryzysu humanitarnego wywołanego inwazją rosyjską, która spowodowała masowy odpływ ludności do strefy euro.

Mężczyzna, który miał paszport hiszpański i rosyjski, został już oskarżony przez ukraińskie tajne służby o współpracę z Rosją, a nawet został zatrzymany na komisariacie policji, gdzie, jak zadenuncjował, sporządzili kopię jego mobilnego terminala. Po opuszczeniu Ukrainy i osiedleniu się na pograniczu, w Przemyślu, został do dziś aresztowany przez firmę podobną do ABW – hiszpański CNI. Jego prawnik, Gonzalo BoyeZapewniał, że ochrona ani jego rodzina nie mogą go zobaczyć. Wobec braku dalszych informacji na temat aresztowania baskijskiego dziennikarza, jego prawnik rozpoczął już postępowanie o jego zwolnienie od polskich władz. Kilka dni temu dziennikarz był przesłuchiwany przez ukraiński wywiad w celu wyjaśnienia jego relacji z rosyjskim rządem.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.