Polska prokuratura wnioskuje o przedłużenie aresztu dziennikarza Pablo González

Polska prokuratura wystąpiła o przedłużenie aresztu hiszpańskiego dziennikarza. Paul GonzalezAresztowany 28 lutego i nadal bez procesu, wniosek zostanie rozpatrzony przez Sąd Okręgowy w Presmyslín (południowy wschód) 23 sierpnia.

„Pozew do sądu złożył lubelski oddział Wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Polskiej. Przedłużenie aresztu Pablo Gonzalezz” – powiedziało Efe źródło.

W swoim oświadczeniu prokuratura wskazała, że ​​podstawą skargi były „uzasadnione obawy”. Praktyczne oszustwostrach Ukryj się lub uciekaj A Gonzalez waży Ryzyko wysokich kar Jeśli zostanie uznany za winnego.”

23 sierpnia został wyznaczony termin rozprawy w celu wysłuchania zarzutu adwokata.

Dziennikarz, który pracował dla kilku domów mediowych i posiada obywatelstwo rosyjskie, został aresztowany przez ABW, która oskarżyła go o pracę dla rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU). Nie przedstawiono jeszcze żadnych dowodów.

Gonzalez był w Przemyślu, mieście na granicy polsko-ukraińskiej. Obejmuje exodus ukraińskich uchodźców do Polski W pierwszych dniach rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Początkowo przebywał w areszcie na trzy miesiące To już trwało Przez kolejne trzy miesiące począwszy od czerwca. Bez pozytywnego wyniku obrona Gonzaleza odwołała się od decyzji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.