Polska prosi UE o 350 mln euro na budowę muru granicznego z Białorusią

Polska zwróciła się do Unii Europejskiej o zapłatę 350 mln euro na budowę muru na jej granicy z Białorusią. Przybycie tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu podważa wysiłki narodu europejskiego na rzecz utrzymania bezpieczeństwa jego wschodniej granicy.

– Niestety sytuacja na granicy nie jest gładka. Widzimy więcej wysiłków imigrantów próbujących przedostać się różnymi drogami przez polską granicę. Dlatego wzrosła liczba patroli i patroli – tłumaczy.

Polska potępia umożliwienie przekraczania granicy białoruskim imigrantom w odpowiedzi na sankcje UE. Sytuacja zmusiła Warszawę do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Litwa rozpoczęła budowę ogrodzenia z drutu kolczastego na granicy z Białorusią, a ministrowie spraw wewnętrznych 11 krajów (Austria, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Węgry, Litwa, Łotwa i Słowacja) złożyli pismo do Komisji Europejskiej w celu sfinansowania budowy.

Jednak przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen powiedziała, że ​​UE nie finansowała „drutu kolczastego ani murów” w granicach państw członkowskich.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *