Polska przedłożyła Komisji Europejskiej listę nowych sankcji wobec Rosji

Warszawa, 2 kwietnia (Sputnik) – Polska przedstawiła przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen listę nowych sankcji wobec Rosji – poinformował rzecznik polskiego rządu Piotr Mller.

„Premier (Polska), Mateusz Morawiecki, wysłał wczoraj nowy apel do szefa KE, który jest listem do Rady Europy w sprawie nowych sankcji” – powiedział dziennikarzom Mர்ller.

Morawiecki wezwał UE do „spełnienia obietnic zamknięcia przepływów finansowych z Rosją”.

Ponadto Polska proponuje zaprzestanie dostaw rosyjskich produktów energetycznych na terytorium UE, a także przejęcie aktywów Rosji i rosyjskich oligarchów na terenie obozu społeczności.

W sobotę Moraviki skrytykował niską skuteczność sankcji nałożonych na Rosję przez Zachód w związku z rosyjską akcją militarną na Ukrainie, podkreślając, że kurs rosyjskiego rubla powrócił do poziomu wyjściowego.

Wiele krajów potępiło operację wojskową rozpoczętą przez Rosję 24 lutego w celu „militaryzacji” i „redukcji” Ukrainy oraz wprowadziło kilka baterii sankcji osobistych i sektorowych, próbując wyrządzić jak największe szkody rosyjskiej gospodarce. Wywrzeć presję na Moskwę, by powstrzymała wrogość.

Od końca lutego dziesiątki firm ogłosiło decyzję o wejściu do Rosji i zamknięciu współpracy z Rosją.

Po raz pierwszy nastąpiło częściowe odłączenie Rosji od systemu SWIFT, unieruchomienie międzynarodowych rezerw banku centralnego i sankcje w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Wielka Brytania i Australia. Rosjanie o imporcie ropy.

Według bazy danych Castellum.AI Rosja jest teraz bardziej zagrożona sankcjami niż Iran, Syria i Korea Północna. Od połowy lutego na Rosję nałożono ponad 5300 nowych sankcji, oprócz już istniejących 2750. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *