Polska przeprowadza inspekcje schronów cywilnych w czasie wojny

Ta treść została opublikowana 11 października 2022 – 09:13

Kraków (Polska), 11 października (EFE).- Polska rozpoczyna we wtorek kampanię mającą na celu przegląd i poprawę stanu schronów i bunkrów w całym kraju, wśród obaw wywołanych wojną na Ukrainie.

Wiceminister spraw wewnętrznych RP Maciej Wąsik zapewnił, że była to operacja „rutynowa” i że była już zaplanowana przed wybuchem wojny na Ukrainie, choć przyznał, że przeszukanie było omawiane z władzami tego kraju. Wskazówka

Przez dwa miesiące wolontariusze ze straży pożarnej i obrony cywilnej będą poświadczać warunki i możliwości schronów dla obywateli oraz „regulować obiekty zapomniane po zimnej wojnie” – powiedział wiceminister.

„Przygotowujemy się na ciemne sytuacje” – podkreślił Vasic – „chociaż prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest bardzo małe, Polsce nie grozi niebezpieczeństwo, ponieważ jesteśmy częścią NATO”.

Odnosząc się do konfliktu na Ukrainie, polski wiceminister spraw wewnętrznych oświadczył, że Polska „nie bierze udziału w tej wojnie, wyraźnie popieramy Ukrainę” i dodał, że „oczywiście istnieje ryzyko sabotażu Rosji wobec gazociągu bałtyckiego”. Łączy Polskę z Danią i Norwegią.

Według wiceministra sieć polskich schronów wojennych liczy ok. 62 tys. lokali, ale dane Obrony Cywilnej RP to tylko ok. 40 tys., z których większość jest opuszczona lub bezużyteczna. milion ludzi.

Polska ma prawie 39 milionów ludzi.

Burmistrzowie niektórych polskich miast w pobliżu granicy z Rosją, w obwodzie kaliningradzkim (północnym) i suwalskim (wschodnim), otrzymali niedawno listę miejsc, które mogą służyć jako schronienie dla obywateli w przypadku wojny z Rosją. Rosji, aw niektórych przypadkach wydała instrukcje dla ludzi, jak przygotować do tego celu fundamenty i garaże.

Z drugiej strony polski rząd zainstalował urządzenie do dystrybucji tabletek jodku potasu wśród ludzi w przypadku zagrożenia skażeniem nuklearnym, a gminy takie jak Warszawa umieściły w Internecie punkty, w których tabletki są dystrybuowane. EFE

Mac/GC/MJ

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *