Polska przerywa passę Hiszpanii

Madryt, 11 lipca (EFE) – Reprezentacja Hiszpanii w siatkówce kobiet, która odniosła pięć zwycięstw z rzędu w Lidze Europejskiej, przegrała dziś w Polsce 3:0 (25-14, 25-19, 26-24) w pierwszym meczu Liga Europejska Mistrzowie Europy. ostatni dzień.

Hiszpania przegrała w mieście Kostalin z polską drużyną, która zdominowała mecz dzięki świetnej równowadze w grze i szybko wyszła na boisko, wyróżniając się atakiem i reakcją.

Hiszpanie próbowali się odbudować, pracując w drugiej linii i trafiając strzały Marii Segury, jednak miejscowi nie byli wytrzymali i w pierwszym secie zdobyli 25-14.

Początek drugiej połowy 8:2 na korzyść Polski stworzył fundament, na którym zbudowano polską dominację w tamtym okresie. Hiszpania na krótko odciążyła lokalną presję i zremisowała 14:14, ale polska drużyna dzięki swoim ofensywnym możliwościom ponownie odzyskała kontrolę nad meczem, zamykając grupę mocnym finiszem Katarzyny Zarolińskiej (25-19).

Przewaga przeciwnika i nerwowość hiszpańskich zawodników stanowiły duże obciążenie, które utrudniało występ w trzeciej grupie drużynie trenowanej przez Pascuala Sorina. Trener Hiszpanii próbował szukać alternatyw, jednak Polska nie zapewniła sobie żadnej przerwy w meczu i w miarę kontynuowania kwarty różnica zwiększała się na korzyść miejscowych.

Hiszpanie, z częścią +6 na zmianę z serwisem Maríi José Corral, podjęli próbę ataku, która przywróciła równowagę w tej kwarcie (24-24). Hiszpania obroniła sześć punktów meczowych, po czym przegrała 26:24, co oznaczało finał 3:0.

Jutro o ósmej wieczorem hiszpańska drużyna będzie próbowała zakończyć Ligę Europy 2014 zwycięstwem w drugim meczu z Polską.

arkusz danych:

Polska: Bulik (6), Twardowska (7), Zaroslińska (17), Volosz (7), Wojciech (10), Sikorska (9) (szósty skład) Duraicek (libero) Grają także: Kakolewska (1), Paszek (0 ) ). ), Medińska (0).

Hiszpania: Corral (4), bramkarz (4), Caro (4), Gonzalez (7), Unzue (4), Segura (16) (szósty starter) Rodriguez (libero) Grają także: Sanchez (0), Costa (0 ). ), cienki (5).

Cząsteczki: 25-14 (23), 25-19 (28), 26-24 (30)

Sędziowali: Kovalchuk (Wielka Brytania) – Almqvist (Szwecja)

Pierwszy mecz szóstego i finałowego dnia Ligi Europy Kobiet, który odbył się w Hali Sportowo – Pawilonie Widowiskowej w Koszalinie.