Polska przetestuje globalny plan dochodu podstawowego ograniczony do 2 lat

Ta treść została wydana 18 maja 2022 – 14:08

Kraków (Polska), 18 maja (EFE) .- Projekt pilotażowy w Polsce zapewni globalną bazę dochodów dla mieszkańców dwóch dzielnic o niskich dochodach, oceniając tym samym jego wpływ na dobrostan mieszkańców.

Projekt, reklamowany przez partię „razem” SLD, przedstawił w środę Maciej Szlinder, doktor ekonomii i szef organizacji, który zapowiedział również udział Wydziału Socjologii UAM. Bosnan (Zachód).

Przez dwa lata grupa osób mieszkających w różnych miastach regionu Warmii i Missouri (północnego) będzie otrzymywała około 280 euro miesięcznie w postaci „minimalnego dochodu podstawowego” w gotówce, bez żadnych warunków wstępnych ani wymagań dotyczących ich wydatków.

Projekt początkowo obejmie 5000 osób i będzie finansowany przez ludność graniczną Wspólnoty Narodów z Rosją, ale jego promotorzy chcą rozszerzyć program i uzyskać fundusze państwowe lub europejskie, aby dotrzeć do 35 000 osób, powiedział rzecznik Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Bosnonie .

Według uczelni to posunięcie ma na celu ocenę potencjalnych zmian w nawykach konsumpcyjnych ludzi, aby zobaczyć, czy ma to pozytywny wpływ na nierówności społeczne, z potencjałem do zwiększenia i wzmocnienia poczucia satysfakcji z życia. Relacje osobiste i zaufanie między sąsiadami.

Dr. Według Schindlera, obszar testowy „ma najgorsze wskaźniki pod względem dochodów, ubóstwa, aktywności ekonomicznej i bezrobocia.

Związek Gmin Granicznych, w którym realizowany jest program, określił, że otrzymanie dochodu nie oznacza przekazania świadczeń socjalnych lub dotacji państwowych.

Jak podają polskie gazety, do tej pory coś takiego robiono tylko w Finlandii i Niemczech, przynajmniej w tej formie.

W przypadku Finlandii przeprowadzono podobny dwuletni program (od 2017 r. do końca 2018 r.), z którego skorzystało około 2000 wyselekcjonowanych bezrobotnych.

Według najnowszych danych Banku Światowego od 2019 r. około 15% populacji Polski jest zagrożonych życiem w rodzinach o dochodach poniżej 60% ich przeciętnych dochodów. Polska sprawa to 15 694 dolarów na osobę rocznie. EFE

Mac / Jam / JGB

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja zawartości całości lub części Usług EFE jest surowo zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *