Polska przygotowuje się do stopniowego nocowania z prawie wszystkimi ograniczeniami obowiązującymi w maju

Krak வ் w (Polska), 28 kwietnia (EFE). – Premier Polski Matos Moraveki przedstawił w środę kalendarz stopniowego podnoszenia prawie wszystkich restrykcji wobec Kovita-19 w maju.

Moravsky opisał plan rządu dotyczący otwierania hoteli i centrów handlowych, zniesienia obowiązku noszenia maski w miejscach publicznych i umożliwienia uczniom szkół podstawowych powrotu na zajęcia twarzą w twarz. Od końca maja.

Premier pogratulował, że „najgorsze pod względem epidemii mamy już za sobą” i obiecał, że „z dużym prawdopodobieństwem przełamała się trzecia fala”, co pozwala na „ostrożny optymizm”. Nowe środki będą dotyczyć całego kraju, a nie będą miały zastosowanie do konkretnych regionów, jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach.

Od 1 maja baseny kryte będą otwarte dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży o pojemności 50 osób, a sport będzie dozwolony na obiektach zewnętrznych, z limitem pojemności 50% w każdej lokalizacji.

4 maja muzea i galerie sztuki zostaną ponownie otwarte, choć z mniejszą przepustowością. Galerie handlowe, sklepy budowlane, meble i świątynie mogą być otwierane w tym samym dniu i pod tą samą kontrolą.

Uczniowie klas od 1 do 3 szkoły podstawowej wrócą na zajęcia bezpośrednie 4 maja, chociaż szkoły będą musiały dezynfekować pomieszczenia w każdy weekend i wietrzyć sale lekcyjne podczas przerw.

Od 8 maja hotele i kurorty są tańsze nawet o 50%, ale restauracje, słońca i uzdrowiska nie są otwarte dla publiczności.

Do 15 maja mniej niż 15 nowych infekcji na 100 000 osób nie będzie musiało nosić maski w miejscach publicznych, ale obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach zamkniętych zostanie utrzymany.

Podobnie od 15 maja można ponownie zamontować tarasy restauracji i kawiarni, zachowując odległość półtora metra między stołami i ograniczając pojemność do 50%.

Kina zostaną ponownie otwarte tego samego dnia, z maksymalnie połową miejsc, a wesela i spotkania społeczności będą dozwolone z limitem 25 uczestników i obiektami hotelarskimi.

Uczniowie wszystkich klas szkół średnich od czwartej klasy szkoły podstawowej rozpoczną 15 maja system hybrydowy, zmieniając zajęcia bezpośrednie i online.

Wreszcie, restauracje będą mogły być otwarte do 29 maja, po zastosowaniu środków bezpieczeństwa, takich jak dezynfekcja stołów i kontrola klientów z 25% wydajnością.

Rząd przewiduje powrót do nauczania bezpośredniego dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do 29 maja.

Polskie Ministerstwo Zdrowia zgłosiło dzisiaj 8895 nowych wirusów koronowych i 636 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje odpowiednio 2,8 miliona i 72 235 zgonów. EFE

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *