Polska przyspiesza usuwanie symboli sowieckich w całym kraju

Polska Pracuj nad całkowitym usunięciem symboli Związku Radzieckiego, które wciąż pozostają w kraju. Według Carol Navrocki, dyrektor Polskiego Instytutu Pamięci Narodowej (IPN), nadal istnieją 60 miejsc publicznych, w których lśnią sowieckie symbole.

– Mamy listę około 60 gmin, w których te symbole trzeba usunąć – powiedział dyrektor agencji, zwracając uwagę, że pierwsze przeprowadzki będą miały miejsce w woj. wielkopolskim i śląskim.

W obliczu możliwej niechęci ze strony urzędników miejskich, Navroki powtórzył, że zgodnie z obowiązującym prawem usunięcie tych symboli jest „odpowiedzialnością wszystkich samorządów” i że są one gotowe udać się na obszary konfliktu. „Może mają argumenty, które sprawiają, że wierzę Czerwona gwiazda symbolizuje organizację, która zabiła setki milionów ludziPowinno być w miejscu publicznym” – powiedział portal Samorządowy.

Reżyser też wspomniał Główny czołg bojowy T-34Stworzony przez Sowietów w połowie ubiegłego wieku, znajduje się w nadmorskim mieście Kdańsk i władze miasta chcą go zachować jako pomnik na drogach publicznych.

Nawrocki przyznał, że czołg jest wyraźnym przykładem „złożoności” pamięci historycznej, ponieważ na ulicach miasta stale strzegą organizacje kombatanckie. W związku z tym podkreślił przynajmniej, że „nie ma już przyciągających wzrok symboli”, takich jak czerwona gwiazda.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.