Polska przywiozła do domu 6 pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio

Debata nad procesem selekcji Polskiego Związku Pływackiego doprowadziła do odesłania do domu sześciu pływaków z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po przybyciu do japońskiego miasta.

Alisha tchórzA Bartosz BecchurovicA Aleksandra PolajskaA Matthews SchwanickA Dominika Kusakowskiej s Jan Nadzieja Pierwotnie zostali przypisani do polskiej kadry na przełożone igrzyska olimpijskie 2020. Do Tokio pojechali w ramach polskiej grupy 23 pływaków, pełną listę startową można przeczytać na końcu tego wpisu.

Jednak prawie zaraz po przybyciu można zobaczyć pływaków przytulających swoich kolegów z drużyny, gdy opuszczają Japonię i żegnają się ze swoim olimpijskim marzeniem z powodu oczywistego błędu w procesie zgłaszania kwalifikacji, który polegał na wysłaniu zbyt wielu pływaków.

Odseparowani pływacy osiągnęli standardy FINA „B”, uzależniając swój udział w Igrzyskach od potwierdzenia przez FINA. Po przyznaniu oficjalnych zaproszeń pływakom z całego świata, którzy zaliczyli „cięcie A” i zastosowaniu zasady uniwersalnej, pozostałe miejsca przyznawane są pływakom klasy „B”.

W tym przypadku Polska wysłała tych sześciu pływaków bez otrzymania oficjalnego potwierdzenia od FINA i ostatecznie nie zostali zaproszeni.

Ten film został nakręcony przez pływaka Chowaniec i opublikowany przez polskie media.

Post z 17 lipca na stronie Polskiego Związku Pływackiego potwierdził, że jego poprawiony skład olimpijski będzie teraz liczył tylko 17 zawodników, powołując się na problemy z „zakończeniem procesu zatwierdzania przez FINA, Komitet Organizacyjny MKOl i Polski Komitet Olimpijski”.

W oświadczeniu stwierdzono również: „Jutro szef Palestyńskiego Syndykatu Ludowego opublikuje oficjalny komunikat, który będzie zawierał wszystkie informacje związane z sytuacją i działalnością stowarzyszenia związaną z zatwierdzaniem formacji i podjętych decyzji”. Możesz przeczytać oświadczenie tutaj.

Według FINA Polska zaklasyfikowała następujące sztafety na Igrzyska Olimpijskie: sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym mężczyzn i kobiet, sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym mężczyzn, sztafeta męska i sztafeta mieszana.

Kryteria kwalifikacji olimpijskich FINA stanowią, że każdy kraj może zgłosić zawodników do sztafety tylko pod warunkiem, że osiągnęli co najmniej kryterium „B” dla odpowiedniego stylu/dystansu sztafetowego, na którym są zarejestrowani, i mogą obejmować do 10 dodatkowych zawodników do wyścigu , z narodem zdolnym zakwalifikować do 5 sztafet.

Po dodaniu poszczególnych turniejów kwalifikacyjnych z cięć A i B uzupełniono te luki poza tym, co Polska uwzględniła w swoim składzie i podjęto decyzję, kto powinien jechać.

Pod znakiem zapytania stoi także możliwość ustanowienia przez Polskę sztafety igrzysk. Wydaje się, że w szczególności eliminowana jest żeńska sekwencja wolna 4 × 100, podczas gdy męska sekwencja wolna 4 × 200 może również zostać wyeliminowana z uczestniczących pływaków. Będziemy nadal śledzić skutki tej sytuacji w tym zakresie.

Tymczasem kilku polskich pływaków podpisało list otwarty do prezesa Polskiego Związku Pływackiego Pawła Somińskiego, w którym domaga się natychmiastowej rezygnacji całego zarządu organizacji z powodu zaistniałej sytuacji.

„Działania stowarzyszenia doprowadziły do ​​bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiego sportu” – czytamy w liście.

„Ponadto, polskie pływanie okazało się w oczach opinii publicznej i potencjalnych sponsorów żartem i będzie miało niesamowity wpływ na wszystkich zawodników reprezentujących Polskę na co dzień.”

„Wzywamy prezydenta i całą radę do natychmiastowej rezygnacji” – dodał.

List podpisało dwudziestu dwóch pływaków, z jednym wyjątkiem dla mistrzyni wyścigu Kasi Wasek, prawdopodobnie tylko dlatego, że nie była jeszcze w Tokio. SwimSwam skontaktował się z Wasickiem, a także z kilkoma innymi polskimi pływakami, aby poznać ich opinie w tej sprawie.

Oryginalna Plantella Olympica Bulaka:

Męski

kobieta

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *