Polska przyznaje, że nie ma środków na transport całego ukraińskiego zboża

Polska przyznaje, że nie ma środków na transport całego ukraińskiego zboża
© Reutera. Polska przyznaje, że nie ma środków na transport całego ukraińskiego zboża

Kraków (Polska), 8 lipca (.).- Polskie Koleje przyznały w piątek, że import ukraińskiego zboża koleją do Polski wiąże się z problemami logistycznymi, takimi jak niewystarczająca liczba wagonów nadających się do tego transportu.

Dariusz Celica, prezes Cargo BKP, mówi, że Polska „nie ma wagonów przystosowanych do przewozu zboża, a ruch kolejowy (na granicy z Ukrainą) jest ograniczony z powodu wojny i przemytu uchodźców”.

W rozmowie z polską gazetą Seleka zwrócił uwagę, że choć ciężarówki można by rozładować sytuację, to „po obu stronach granicy istnieją ograniczenia prawne”, az drugiej „blokady portów i stacji przeładunkowych”. Niezbędne, ponieważ Polska i Ukraina używają różnych skal, „ściśle określonych”.

„Wiemy, że wiele krajów czeka na ukraińskie zboże, zwłaszcza te zagrożone głodem, i chcemy pomóc zapewnić im bezpieczeństwo żywnościowe. Jest pewna grupa specjalnych wagonów do przewozu zboża, ale to nie wystarczy” – powiedziała Selika. . podkreślone ..

Podobnie kierujący polskimi pociągami towarowymi podkreślił, że priorytetem PKP Cargo nad konfliktem na Ukrainie jest „transport humanitarny, a nie biznes”, choć „rozważa się możliwość modyfikacji wagonów transportowych”, by mogły przywieźć zboże.

Kilka dni temu polski minister rolnictwa Henrik Kowalczyk ostrzegał, że zamiary UE sprowadzenia 20 mln ton zboża z Ukrainy są „nierealistycznym” celem. oraz zdolności przewozowe transportu kolejowego.

W połowie czerwca prezydent USA Joe Biden zaproponował utworzenie „tymczasowych” bunkrów w pobliżu granicy z Ukrainą w krajach takich jak Polska, inicjatywę, którą Kowalczyk określił jako „interesującą” i wyjaśnił swoje poglądy. Jest to „wstępna zapowiedź” prezydenta USA i takie rozwiązanie wymagałoby „czterech miesięcy” przygotowań.

Z kolei rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja jest gotowa negocjować z Ukrainą i Turcją sposoby eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne. Zapewnij bezpieczne przejście (statków) przez kopalnie.”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *