Polska rozdaje tabletki jodowe wszystkim strażakom podczas starć w Zaporożu

Madryt, wrzesień 20 (Europejska prasa) –

Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wydało tabletki jodowe wszystkim strażakom zawodowym w kraju jako środek zabezpieczający przed niebezpieczeństwem wypadku w ukraińskiej elektrowni atomowej w Zaporożu.

„W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dostarczono w zeszłym tygodniu tabletki zawierające jodek potasu w związku z doniesieniami medialnymi o walkach w rejonie elektrowni jądrowej Zaporoże” – opisuje resort. oświadczenie.

Jak informowaliśmy, jest to „standardowa procedura” przewidziana przez prawo i jest stosowana w przypadku „potencjalnego zagrożenia radiologicznego”.

Na razie jednak polska administracja wyjaśniła, że ​​„nie ma takiego zagrożenia i sytuacja jest stale monitorowana przez Narodową Agencję Jądrową”.

„Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa nadal przygotowują i zapewniają wystarczającą ilość jodku potasu dla każdego obywatela Polski” – czytamy w liście.

Również polskie władze przypomniały, że lekarze i specjaliści sami nie zalecają profilaktycznego stosowania jodku potasu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *