Polska rozpoczyna śledztwo w sprawie majestatycznego grobowca znalezionego w pobliżu Auschwitz

WARSZAWA, Polska – Polscy prokuratorzy badają masowy grób odkryty w tym miesiącu Były obóz śmierci Nazistowski Niemiec z Auschwitz.

Miejscowy mężczyzna znalazł około 12 ludzkich czaszek i kilka kości na brzegach rzeki Sola, która przepływa przez miasto Oswego na południu Polski, gdy poziom wody był bardzo niski, podał w piątek portal Onet.

Policja i rząd Badają szczątki Zostały one ogłoszone w celu ustalenia, czy są one związane z byłym obozem zagłady i Narodowym Instytutem Pamięci Badania Zbrodni II Wojny Światowej i czasów komunizmu.

Biuro prasowe Muzeum Auschwitz odkryło w piątek i powiedziało, że wiedziało o tym wcześniej, ale obszar ten znajduje się poza granicami muzeum i władzami administracyjnymi.

Wszelkie inne działania zależą od wyniku dochodzenia.

Podczas II wojny światowej, w latach 1940-1945, w Auschwitz zginęło ponad 1,1 miliona osób.

Większość ofiar stanowili europejscy Żydzi, ale w obozie zginęli także Polacy, Cyganie, rosyjscy żołnierze i niemieccy więźniowie polityczni. Większość zwłok, choć nie wszystkie, spalono w krematorium obozowym.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *