Polska rozpoczyna śledztwo w sprawie majestatycznego grobowca znalezionego w pobliżu Auschwitz

WARSZAWA, Polska – Polscy prokuratorzy badają masowy grób odkryty w tym miesiącu Były obóz śmierci Nazistowski Niemiec z Auschwitz.

Miejscowy mężczyzna znalazł około 12 ludzkich czaszek i kilka kości na brzegach rzeki Sola, która przepływa przez miasto Oswego na południu Polski, gdy poziom wody był bardzo niski, podał w piątek portal Onet.

Policja i rząd Badają szczątki Zostały one ogłoszone w celu ustalenia, czy są one związane z byłym obozem zagłady i Narodowym Instytutem Pamięci Badania Zbrodni II Wojny Światowej i czasów komunizmu.

Biuro prasowe Muzeum Auschwitz odkryło w piątek i powiedziało, że wiedziało o tym wcześniej, ale obszar ten znajduje się poza granicami muzeum i władzami administracyjnymi.

Wszelkie inne działania zależą od wyniku dochodzenia.

Podczas II wojny światowej, w latach 1940-1945, w Auschwitz zginęło ponad 1,1 miliona osób.

Większość ofiar stanowili europejscy Żydzi, ale w obozie zginęli także Polacy, Cyganie, rosyjscy żołnierze i niemieccy więźniowie polityczni. Większość zwłok, choć nie wszystkie, spalono w krematorium obozowym.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.