Polska: Rząd obcina fundusze szpitalom, które odmawiają wykonywania aborcji | Feministyczne zmiany w prawie zdrowotnym

Polska: Rząd obcina fundusze szpitalom, które odmawiają wykonywania aborcji |  Feministyczne zmiany w prawie zdrowotnym

PolskaKraj o tradycji nacjonalistycznej i konserwatywnej katolickiej, Od czasu objęcia urzędu przez nowy rząd 13 grudnia zmierza w stronę bardziej feministycznej przyszłości. Ministrze Zdrowia, Izabela Leszczynaobiecuję Dyrektorzy szpitali nie będą mogli odmówić wykonania aborcji dozwolonej przez prawoA jeśli tak się stanie, Uszczupla finanse publiczne.

Ostrzeżenie urzędnika zbiegło się z obietnicami wyborczymi nowego polskiego premiera, Donalda TuskaSchwytać Nowe prawa dla kobiet, Opieka zdrowotna i zdrowie reprodukcyjne.

Ten europejski kraj ma jedno z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych na świecie Dopuszczalne jest jedynie przerwanie ciąży Kiedy jest Zagrożenie życia lub zdrowia matki Lub kiedykolwiek Konsekwencja przestępstwa (gwałt lub seks).

Nowa administracja stara się jednak zmienić obowiązujące prawo, wprowadzając projekt ustawy o „zezwoleniu.Legalna i bezpieczna aborcja do 12 tygodnia ciąży– zapowiedział Tusk na konferencji prasowej po ubiegłotygodniowym posiedzeniu Rady Ministrów.

Nowy polski rząd zabiega o zmianę obowiązującego prawa dotyczącego aborcji. (Zdjęcie: X/@Leszczyna)

W tej sprawie na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie wszyscy lekarze, gdy istnieje zagrożenie zdrowia lub życia kobiety, „Nie można ich nazwać regułą sumienia„.

– oświadczyła Leszczyna Odpowiedzialny za Oddziały Ginekologii i Położnictwa We wszystkich szpitalach publicznych Należy podpisać umowę, która ustala „w najbardziej jasny i precyzyjny sposób (…) Przerwanie ciąży jest gwarantowane na mocy polskiego prawa„.

„Jeśli masz umowę z NFZ, musisz zapewnić pakiet świadczeń, za które otrzymasz wynagrodzenie. W przeciwnym razie, Dlatego nie będziesz miał umowy, Brak funduszy– zapewnił Minister.

Nie będzie listy szpitali, w których przeprowadza się aborcję i szpitali, w których się jej nie wykonuje.– zapowiedział szef polskiego zdrowia.

Relacje z Leszczyny przyjdą później śmierć Wiele kobiet trafiało do szpitali ogólnych z powodu powikłań ciąży. Trwa ustalanie, czy zgony mają związek z orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Stowarzyszenie Obrony Kobiet Polskich „Federa” promuje badania naukowe Sprawy czterech zmarłych kobiet W tej sytuacji, Aborcję przeprowadza się dopiero po stwierdzeniu przez lekarza śmierci płoduSpowodowało to powikłania zakończone śmiercią.

Wreszcie Minister Zdrowia zapowiedział utworzenie „Komitet Koordynacyjny ds. Opieki Zdrowotnej KobietDotyczy to lekarzy, ekspertów i „każdego obywatela, który chce przedstawić swoje propozycje, przemyślenia i skargi”.

Pigułka „dzień po” dostępna od 15. roku życia

Z drugiej strony podjął się tego rząd Tuska Ustawa o bezpłatnym dostępie do środków antykoncepcyjnych „wezwano pogotowie„Pigułka dzień po” od 15. roku życia. „Sprawa zamknięta, projekt ustawy zostanie skierowany do parlamentu” – zapowiedział Tusk.

Zgodnie z tekstem kobiety powyżej 15. roku życia mogą uzyskać dostęp do „bez recepty”Przed 2017 rokiem, kiedy rząd nacjonalistyczny ograniczył jego użycie, było to coś, czego potrzebowali nieletni poniżej tego wieku.

Od dojścia do władzy po zwycięstwie wyborczym w październiku nowa proeuropejska koalicja rządowa Tuska Sojuszu Obywatelskiego (Centrum), Trzeciej Drogi (Chrześcijańscy Demokraci) i Lewicy przywróciła publiczne finansowanie sztucznego zapłodnienia”.

Lewica przedstawiła już w parlamencie dwie propozycje legislacyjne mające na celu dekryminalizację aborcji wspomaganej i liberalizację aborcji w Polsce, choć przedstawiciele Trzeciej Drogi wyrazili swoje obawy co do tej drugiej propozycji.

Czytałem dalej:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *