Polska skrytykowała niemieckiego kanclerza Olafa Scholza za sprzeciwianie się ograniczeniom wizowym dla rosyjskich turystów.

Madryt, sierpień. 17 (Europejska prasa) –

Polski wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz skrytykował niemieckiego kanclerza Olafa Scholza za sprzeciwianie się ograniczeniom wizowym dla rosyjskich turystów w odpowiedzi na rosyjską inwazję na Ukrainę.

„Jest to w pewnym sensie próba ukrycia lub oddzielenia istnienia dobrych Rosjan i złych carów” – wyjaśnił, dodając, że strona niemiecka „nie przeczytała wszystkich doniesień o masowym poparciu dla polityki Władimira Putina. Rosjanie” – podała polska agencja informacyjna PAP.

Podczas szczytu przywódców nordyckich w Oslo kanclerz Niemiec Olaf Scholz przysiągł, że rosyjska inwazja na Ukrainę była „wojną Putina”, a „nie wojną narodu rosyjskiego”. Rosyjskie rządy”.

Jednak fińska premier Sanna Marin powiedziała w poniedziałek na szczycie, że nie uważa, aby obywatele rosyjscy mogli „zwiedzać” UE, podczas gdy rosyjskie wojsko „zabijało ludzi na Ukrainie”.

Na początku sierpnia Komisja Europejska powstrzymała się od komentowania ewentualnego weta w sprawie wiz turystycznych dla obywateli Rosji, zobowiązując państwa członkowskie UE do ograniczenia wiz dla turystów przybywających do granic europejskich drogą lądową.

Pomoże to uniemożliwić Rosjanom wjazd do UE przez Finlandię, Estonię czy Łotwę, ponieważ loty z Rosji są zakazane w ramach sankcji związanych z rosyjską inwazją na Ukrainę, zarządzoną przez prezydenta Władimira Putina w lutym ubiegłego roku.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski użył wywiadu dla The Washington Post, aby wezwać do podjęcia decyzji, a rzeczniczka Komisji Europejskiej Ariana Podesta odmówiła komentarza po tym, jak państwa takie jak Finlandia i Estonia zaproponowały ograniczenia wizowe. Czy ten środek zostanie uwzględniony w przyszłych sankcjach?

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.