Polska słucha krytyki UE i proponuje nowe reformy w swoim sądownictwie

Powiązane wiadomości

Partia kierująca koalicją rządową w Polsce ogłosiła w piątek, że reforma nastąpi jesienią tego roku, nie mówiąc już o Izbie Dyscyplinarnej Sądownictwa, która wygląda jak organizacja Sprawa między sędziami polskimi i europejskimi.

Dwór Luksemburga Zamówiono w zeszłym tygodniu Do Warszawy Sala, która została utworzona przez polski rząd w 2017 roku, została zawieszona, a jej struktura i funkcja nie są całkowicie niezależne od administracji, grożąc sankcjami w przypadku niewykonania jej decyzji.
Trybunał Konstytucyjny orzekł na korzyść Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Nie jest zgodny z Konstytucją RPW związku z tym Sąd Najwyższy tego kraju zezwala na dalsze funkcjonowanie pokoju porządkowego. .
Ricezard Terlecki, Przewodniczący Sejmowej Komisji Prawa (Sprawiedliwość i Sprawiedliwość, Partia Rządowa); „Reforma jest gotowa”Chociaż jego charakter i cel nie zostały jeszcze ustalone.
Już w ten czwartek premier, Matthews MoraviskiPowiedział dziennikarzom w Białymstoku (północny wschód), że „funkcjonowanie izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego można przemyśleć” i że organizacja „z pewnością nie spełniła oczekiwań”.
„Bardzo zgadzam się z wypowiedzią szefa Sądu Najwyższego (Malkorsaty Manovskiej) w wywiadzie” – powiedział Moraveki. “Warto było Poszukaj rozwiązań Izba dyscyplinarna musi działać w taki sposób, aby naruszający prawo nie czekali, aż przyznają się do winy lub staną przed bardzo dobrymi wyrokami – powiedział Moravsky w wywiadzie.
Manovska opowiadała się za rozwiązaniem tego problemu Zapewnienie zgodności z wymogami Europejskiego Trybunału SprawiedliwościChoć oznacza to „zawieszenie funkcjonowania izby dyscyplinarnej”, bronił jej utworzenia i narzucenia dyscypliny w sądownictwie, bo „dopóki dyscyplina nie będzie nieelastyczna, nie będzie zaufania społecznego do sędziów”.
Sprawa nadal toczy się przed Morawskim Trybunałem Konstytucyjnym, który zadecyduje, czy polski wymiar sprawiedliwości jest nadrzędny. Prawo europejskie w przypadku konfliktu, A jeśli Polska w końcu spełni swoje wykluczenie Prawo i porządek UE Lub składa.
W wielu przypadkach wyrok został opóźniony niespodziewanie i bez wyraźnego powodu Zaplanowano na 31 sierpnia Po wystąpieniu dalszych opóźnień.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *