Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Polska stara się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku

Fragment kół olimpijskich na podłodze na zdjęciu archiwalnym autorstwa Enrique Fontcuberta. /Evie

W środę, 27 września, podczas Europejskiej Konferencji Sportu i Turystyki odbywającej się w Zakopanem (południe) prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił kandydaturę swojego kraju na gospodarza Letnich Igrzysk Olimpijskich 2036.

„Pragnę ogłosić, że po konsultacjach z kierownictwem PKOl, Ministerstwem Sportu i jego współpracownikami oraz rządem naszą ambicją i intencją jest dążenie do zorganizowania w naszym kraju Letnich Igrzysk Olimpijskich w roku 2036, ” On zadeklarował. .

Sukcesy w poprzednich imprezach sportowych

Duda wspomniał, jak Polsce i Ukrainie udało się zorganizować Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, obok trzeciej edycji Igrzysk Europejskich, które odbywały się od czerwca do lipca tego roku pomiędzy Krakowem a Małopolską.

Przygotowanie infrastruktury na wydarzenie

Prezydent podkreślił, że do tego czasu Polska będzie w 100% przygotowana infrastrukturalnie, gdyż zostanie ukończony duży projekt warszawskiego Portu Lotniczego, tzw. „Centralny Port Komunikacyjny”, oraz wybudowane zostaną dodatkowe 3000 km autostrad i autostrad.

Osobiste zaangażowanie w realizację tego celu

„Będziemy mieli duże, bardzo nowoczesne lotnisko, wyposażone w sieć kolejową” – powiedział, wyrażając nadzieję, że pozostałe 13 lat do 2036 roku wystarczy, aby spełnić niezbędne wymagania nie tylko w zakresie infrastruktury, ale także w tym obszarze. Ze sportu. Prezydent wskazał, że w najbliższych dniach przygotuje list skierowany do Prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, który Prezydent PKOl doręczy mu 6 października. „Ślubuję osobiście zaangażować się w zapewnienie nam możliwości świętowania letnich igrzysk olimpijskich” – powiedział prezydent.

Wiele nominacji i propozycji

Jak dotąd istnieją trzy wnioski o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2036 r.: Meksyk, Indonezja i Turcja. Pojawiają się także propozycje obchodów ich w Egipcie, Kanadzie, Korei Południowej, Chinach, Indiach, Katarze, Węgrzech, Włoszech i Danii. Ponadto zaprezentowano wspólny projekt organizacyjny Niemiec i Izraela z okazji setnej rocznicy Igrzysk Berlińskich w 1936 roku.

źródło: Efi

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *