Polska stymuluje dystans podczas nabożeństw

W związku ze wzrostem liczby nowych spraw Govt-19, polscy urzędnicy ds. Zdrowia i Kościoła katolickiego muszą ściśle przestrzegać limitu obecności wszystkich księży kościelnych i zachowywać odległości w nabożeństwach, zwłaszcza podczas świąt wielkanocnych.

Minister zdrowia Adam Nidzilski i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Misinsky powiedzieli w środę, że motywowali ich troska o „życie i zdrowie wszystkich Polaków”. „Nie możemy być obojętni w obliczu narastających nowych epidemii” – powiedzieli, podkreślając „potrzebę ścisłego przestrzegania zasad i wymagań zdrowotnych”. Powiedzieli, że jest to warunek konieczny, aby uniknąć nowych ograniczeń nałożonych na hotele, centra handlowe, teatry i centra sportowe, które są obecnie surowsze niż obecnie zamknięte.

W środę kraj o populacji 38 milionów odnotował codziennie wysoką liczbę nowych przypadków Covid-19, sięgającą prawie 30 000. 575 osób zginęło.

Istnieją doniesienia, że ​​nie wszystkie kościoły przestrzegają zasad infekcji. Sfotografowano kościół w centralnej Polsce, który nie zauważył lidera partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego i innych urzędników z odległości potrzebnej do odprawienia mszy upamiętniającej zmarłą matkę Kaczyńskiego.

Wielkanoc 4-5 kwietnia tego roku i tydzień poprzedzający to czas, kiedy Polacy zbierają się w kościołach na modlitwę i Mszę św.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *