Polska Świątek zaczął od zwycięstwa nad Rolandem Garrosem

Paryż.- Polska tenisistka Iga Świątek, zajmująca pierwsze miejsce na świecie i główna kandydatka do zwycięstwa w Paryżu, zakwalifikowała się do drugiej rundy turnieju Rolanda Garrosa, pokonując z łatwością Ukrainkę Łesię Tsurenko (nr 119) 6-2, 6:0 w tylko 54 mecze. Minuty.

Dzięki temu zwycięstwu Świątek ma teraz niepokonane 29 meczów z rzędu i staje się faworytką do pokonania Rolanda Garrosa, turnieju, który wygrała już w 2020 roku.

Po wycofaniu się numer jeden na świecie Australijka Ashleigh Barty, która pojawiła się w Paryżu po wygraniu ostatnich pięciu turniejów, nie miała wyboru Ukrainka, która ledwo zdobyła 10 punktów w pierwszym secie i 12 w drugim.

„Jestem pewien, że to się może zdarzyć (przegrać)” – powiedziała polska zawodniczka na korcie, zapytana o swoją passę przez byłego numer jeden na świecie Matsa Wellandera.

„Każdego dnia pracuję, aby być w 100% skoncentrowanym na swoim tenisie, a nie na statystykach” – wyjaśnił Swetic, który o bilet zmierzy się z Ukrainką Dayaną Yastremską lub Amerykanką Alison Riske. do trzeciej rundy.

„To właśnie robiłem przez ostatnie kilka tygodni i będę to nadal robił tutaj” – podsumował.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *