Polska świętuje swoją konstytucję oskarżeniami pod adresem Rosji

LPremierzy Polski, Ukrainy, Estonii, Łotwy i Litwy uczcili 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP 3 maja 1791 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, który był pierwszym organem uznanym demokratycznie w Europie i współpracował z Prezydentem RP. Polska, Andrzej.

Szczyt jest następstwem potępienia Rosji przez Litwę i Polskę za ich „imperialistyczną” politykę wobec sąsiadów.

Mówią, że ich wspólnym zadaniem jest uświadomienie innym krajom zachodnim tego, co postrzegają jako zagrożenie ze strony Rosji.

Premier RP, Matthews MoraviskiPowiedział, że poprawa sytuacji na Białorusi i Ukrainie wskaże, jak realistyczna jest zachodnia polityka wobec Moskwy:„Niestety, jest to obszar szczególnie wrażliwy z punktu widzenia – to trzeba mocno powiedzieć o rosyjskiej polityce imperialistycznej. Dlatego wspieramy Ukraińców i Białorusinów w walce o demokrację, w walce o wolność. Sytuacja na Wschodzie jest miarą naszego realizmu ”.

Ingrida SimonitPremier Litwy powiedział, że nie spodziewa się „cudu” ani zmiany kursu ze strony obecnych rosyjskich przywódców.

UE wezwała ambasadora Rosji po tym, jak Moskwa dodała ośmiu unijnych urzędników do swojej czarnej listy. Rosja zemściła się na europejskiej decyzji o nałożeniu sankcji na lidera opozycji. Alexei Navalny.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji zarzuciło Unii Europejskiej próbę ukarania Moskwy „Niezależna polityka zagraniczna i krajowa” I spróbuj ograniczyć jego wzrost „Nielegalne ograniczenia”.

Ministrowie spraw zagranicznych UE spotkają się w poniedziałek w przyszłym tygodniu, aby omówić napięcia z Rosją.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *