Polska to modelowy kraj, w którym przedsiębiorcy zarabiają 30 000 mln USD rocznie

Według raportu Izby Argentyńskiej Przemysłu Oprogramowania (Zatrzymany), w okresie od stycznia 2020 r. do lipca 2021 r. średnia pensja technika wzrosła o około 107 proc. do ponad 160 000 dolarów.

Dziś Argencon, ta sala dla grup Firmy Argentyńczycy zobowiązują się do eksportu Technologia, Oblicz to W tym sektorze zatrudnionych jest 436 tys. osób, które stanowią już 7% zarejestrowanego zatrudnienia w całym kraju.

Jednak to nie wystarczy: ten Zatrzymany Wciąż pozostaje 5 000 wakatów, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na specjalistów IT w innych branżach, liczba ta wzrośnie do 15 000..

Ta liczba zaniepokoiła firmy Bez tych umiejętności sektor technologiczny w Argentynie byłby „powolny” i niezdolny do konkurowania z resztą świata.

Aby rozwiązać ten problem, Firmy Pomieszczenia lokalne i biznesowe departamentu mają plan Chcą „wpłynąć” na europejski model Polski, kraju, w którym usługi oparte na wiedzy rozwijają się najszybciej od 10 lat. O czym to jest.

Polski model, za którym musi podążać Argentyna, aby „ratować” swój sektor technologiczny

Polska.

W kontekście niedoborów siły roboczej ten Biznes Argentyńczycy patrzą na Polskę i sugerują, że Argentyna może podążać za europejskim modelem rozwoju lokalnego sektora technologicznego i eksportu milionów dolarów wiedzy informatycznej.

„Argentyna ma warunki ludzkie i technologiczne porównywalne z Polską., Stanowisko, które stawia nas w położeniu geograficznym wiodących krajów. Oznacza to, że Nasz kraj może śledzić rozwój Polski w ostatniej dekadzie jedynie poprzez zdefiniowanie i utrzymywanie wspólnej polityki mającej na celu zapewnienie krajom równej konkurencyjności w odniesieniu., wyjaśniają z Argencon w niedawnym badaniu.

W Polsce działa łącznie 10 firm jednorożców o wartości ponad 1 mld USD.

W Argentynie jest w sumie 11 jednorożców, które przekraczają kapitalizację rynkową.

I przekonują: „Przypadek Polski zasługuje na szczególną analizę. Rozumiemy to z wielu powodów. Polska jest krajem porównywalnym do Argentyny: Ma 38 milionów mieszkańców, z 2 milionami studentów na poziomie uniwersyteckim, tak jak w naszym kraju; Opuścił komunizm 30 lat temu, czyli 38 lat od naszego ostatniego okresu demokratycznego; A ich dochód per capita jest nieco wyższy niż nasz, bo to 15 tysięcy dolarów na mieszkańca.

Co zrobiła Polska i jak Argentyna może pójść w jej ślady? Polski rząd postawił na firmy Przemysł Centra operacji wiedzy i rozwoju w wielu miastach, takich jak Kraków, Łódź, Wrocław, dedykowane do eksportu usług opartych na technologii.

Projekt wystartował w 2010 roku iw ciągu dziesięciu lat miasta te rozrosły się o 150%. W 2019 roku polski rynek pracy został uznany przez Harvard University za najbardziej zaawansowany w tej dziedzinie Techniczny A w 2020 roku, podczas epidemii, eksportowali w rekordowych ilościach 30 miliardów dolarów na usługi oparte na wiedzy.

Argentyna eksportuje 6,07 miliarda dolarów w 2020 roku w eksporcie usług opartych na wiedzy.

Aby osiągnąć tę samą pozycję w Polsce, Argentyna proponuje „jako odpowiedni czynnik dla kraju z niskim kredytem kapitałowym, zapewnienie sprzętu i łączności w celu poprawy koncesji, bez żądania większych inwestycji kapitałowych”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.