Polska „Top of the Head” ›Świat› Granma

Ci, którzy mieli okazję żyć lub studiować historię stosunków Polski ze Związkiem Radzieckim i Rosją, do dziś niejednokrotnie zdają sobie sprawę z cyst, które zmieniły i pogorszyły pokojowe współistnienie. I przyjaźń, jaka powinna istnieć między dwoma krajami.

Nigdy nie można zapomnieć, że Związek Radziecki poświęcił ponad 27 milionów swoich dzieci, które zginęły podczas II wojny światowej i wyzwolił Europejczyków z ucisku nazistowskiego.

Polska była jednym z wyzwolonych krajów, kiedy faszystowscy najeźdźcy zniszczyli Warszawę i stworzyli najbardziej ohydne obozy koncentracyjne, takie jak Auschwitz, zabijając setki tysięcy cywilów. Czerwony Krzyż wypędził siły faszystowskie wielkim kosztem około 700 000 sowieckich żołnierzy, którzy stracili życie we krwi i ogniu.

Pomimo wielu źródeł i nieporozumień, dziś Polska, wiedząc, że w środku konfliktu na Ukrainie Stany Zjednoczone zaproponowały instalację broni jądrowej, jest prowokowana do medytowania nad słabymi tekstami, które trzymają sieć, w tym społeczność międzynarodową. Relacje.

W wywiadzie dla niemieckich mediów Welt am Sonntag chłodne oświadczenie polskiego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego wzbudziło obawy: „Polska jest gotowa do rozmieszczenia amerykańskiej broni jądrowej na swojej granicy i opowiada się za zwiększeniem obecności wojsk amerykańskich. Granice z Rosją”.

Zasugerował również zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej w Europie ze 100 000 do 150 000, jeśli plan nie zostanie zatwierdzony. Z tego 75 tys. żołnierzy ma stacjonować na stałe we wschodniej części NATO. 50 tys. z nich na granicy z Rosją znajduje się w krajach bałtyckich iw samej Polsce.

Sputnik, wysoki rangą polski urzędnik, powiedział, że w jego kraju powinno powstać nowe centrum dowodzenia Sojuszu Atlantyckiego, aby można było planować i realizować wspólne misje. „To wyśle ​​jasny sygnał do Moskwy: przywództwo NATO jest teraz na wschodzie” – powiedział.

Ze swojej strony rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w wywiadzie dla kanału Białoruś-24: „Każda akcja militarna przeciwko Białorusi jest atakiem na Rosję.

„Łączą nas wzajemne zobowiązania przede wszystkim w ramach naszego Państwa Związkowego oraz w ramach Wspólnej Umowy Bezpieczeństwa (CSTO)” – podkreślił.

„Dlatego Rosja i Białoruś mają pełne wzajemne wsparcie” – powiedział, odpowiadając na pytanie o Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego czy ewentualną okupację Mińska przez Ukrainę. Polska prowokuje napięcia, ale konsekwencje takiego podejścia są bardzo kompromitujące.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.