Polska transmituje dziś drugi półfinał Szansy Na Succes-Eurowizja Junior 2023

Polska transmituje dziś drugi półfinał Szansy Na Succes-Eurowizja Junior 2023

Poszczególni przedstawiciele uczestniczący w Eurowizji Junior rozpoczęli poszukiwania swoich przedstawicieli na edycję 2023, która odbędzie się w Nicei w najbliższą niedzielę, 26 listopada.

Polska Telewizja Publiczna (TVP) wyemituje dziś w niedzielę września, 10 The Drugi półfinał od niego Sansa Na Sukces – Eurowizja Junior 2023Proces selekcji piąty rok z rzędu Przedstawiciel Polski Konkurs dla dzieci.

Format powtarza więc ścieżkę, na której w ostatnich latach osiągnęli wiele dobrych wyników, od zwycięstwa Vicky Gabor w 2019 r., przyzwoitego dziewiątego miejsca Alijah Trax w 2020 r. czy srebrnego medalu Sarah James w edycji 2021. Wydarzenie odbędzie się. Punkt wyjścia dzisiejszego popołudnia 15:15 CET w DVT2, Możesz śledzić postępy w naszym systemie wieloekranowym live.esc-plus.com. Nie przegap tej okazji!

Wraz z dzisiejszym półfinałem odbędzie się jeszcze jeden mecz Runda eliminacyjna, który zostanie wyemitowany 17 września, z którego wyłoni się ostatni kandydat do reprezentowania Polski na Eurowizji Junior. Finał odbędzie się na żywo Następny 24 wrześniaGdzie zostanie ogłoszony zwycięzca.

Uczestnicy

Uczestnicy drugiego półfinału wybrany rygorystycznie w ramach złożonego procesu Przesłuchania Odbyło się ono w maju w siedzibie TVP w Warszawie.

W każdej rundzie eliminacyjnej suma Siedmiu chłopców i dziewcząt Będą starali się zapewnić sobie miejsce w Wielkim Finale i być o krok bliżej do reprezentowania Polski już w listopadzie w Nicei.

Z wyjątkiem zmian wprowadzonych w ostatniej chwili Uczestnicy Z drugiego półfinału:

 1. Kornelia Wuniak
 2. Krajana Górka
 3. Wiktoria Saruk
 4. Małgorzaty Manthey
 5. Heleny Włoderczyk
 6. Filip Roebuck
 7. Zuzanny Talkowskiej

Konkurencja do chwili obecnej

Przeszłość 3 września Zaczęło się tego dnia Sansa Na Succes-Eurovija Jr 2023Gdzie moglibyśmy się spotkać Pierwsi finaliści W tej nowej wersji.

Leon Oleg I Daria Malika Zajęli miejsce Wielki finał W remisie pełnym hitów byłych przedstawicieli Eurowizji i międzynarodowych artystów. Leon Oleg zachwycił jury dopracowanym „Counting Stars” amerykańskiego zespołu OneRepublic; Ze swojej strony Daria Malika wykonała cover utworu „Easy on Me” brytyjskiej Adele.

Pod przewodnictwem profesjonalnego jury, biorąc pod uwagę wysoki poziom głosu wszystkich kandydatów Sara Jamesa, Tulia I Marek ChirokiDecyzja o dostawie Dwa przejścia Finał, który odbył się w zeszłym roku z udziałem Natalii Smaz i Laury Pakskiewicz, zostanie ostatecznie ogłoszony zwycięzcą piosenką „To the Moon”.

Mechanika Gali

formularz Szanza sukcesem W swojej historii stał się jednym z najdłużej emitowanych programów w polskiej telewizji. Od pierwszej emisji w 1993 r. cieszy się także najwyższą oglądalnością w TVP.

Od 2019 roku jest to powiązane z wyborami reprezentanta Polski na Festiwalu Dziecięcym. Jednak w 2020 roku był to również tryb z wyboru Alicja Szemplińska Będzie reprezentował Polskę na seniorskiej edycji w Rotterdamie, która została odwołana ze względu na kryzys zdrowotny związany z Covid-19.

ma formę Cztery wydarzenia transmitowane w telewizji: trzy półfinały i jeden finał. W pierwszych trzech 7 chłopców i dziewcząt próbuje zachować różne wybrane losowo utwory muzyczne o wspólnym temacie. Po występie jury składające się ze znanych osobistości ogólnopolskiej sceny muzycznej zadecyduje, kto spośród nich znajdzie się w finale.

W finale transmisja na żywotrzej finaliści przejdą dwie rundy. W pierwszym z nich każdy kandydat śpiewa piosenkę, którą opanował do finału, a w drugiej – prezentuje piosenkę. Niepublikowana piosenka Kandydat reprezentujący Polskę na Eurowizji Junior.

Ostatecznym wynikiem jest głosowanie w telewizji, a 50% głosów w rękach jury. W przypadku remisu zostaje wyłoniony zwycięzca.

Jury i gospodarz wydarzenia

Jury tej edycji tworzą znane twarze z TVP oraz byli przedstawiciele Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji, którzy będą odpowiedzialni za ocenę kandydatów i wyłonienie zwycięzcy:

 • Cleo (Eurowizja 2014)
 • Chromy (Eurowizja 2018)
 • Marek Chiroki (Komentator)
 • Roksana Vejle (Eurowizja Juniorów 2018)
 • Sara Jamesa (Eurowizja Juniorów 2021)
 • Tulia (Eurowizja 2019)
 • Wiki Gabor (Eurowizja Juniorów 2019)

Cleo Reprezentował Polskę w Kopenhadze w 2014 roku wraz z producentem muzycznym Donatanem z „My Sloviani – We are Slavic”, jedną z najpopularniejszych nominacji w najnowszej historii festiwalu, z którą uplasowali się na czternastym miejscu.

Disc jockey i producent muzyczny Chromy Wraz z Łukaszem Meijerem był chorążym polskiej flagi na Eurowizji 2018 z piosenką „Light Me Up”. Mimo że nie dostał się do półfinału, został pierwszym DJ-em w historii, który wziął udział w Konkursie Piosenki Eurowizji.

Podobnie twierdzi Cromie bliskość Z Junior Eurowizją Kompozytor muzyki Piosenki zespołu „Share the Joy” (2019) i „Move the World” (2020) oraz „I’ll Be Standing” reprezentowały Polskę w konkursie dziecięcym. W zeszłym roku był odpowiedzialny za film „On My Way” Aleksandra Malka, który zajął drugie miejsce. Sansa Na Sukces – Eurowizja Junior 2022.

Roksana Vejle Był pierwszym polskim uczestnikiem, który zwyciężył w Eurowizji Junior w 2018 roku. Jego „Nobody Should Be Me” zwyciężyło w Mińsku dzięki poparciu publiczności, mimo że jury zajęło siódme miejsce. W 2019 roku prowadził konkurs wraz z Idą Nowkowską i Olegiem Sikorą, zdobywając nagrodę dla najlepszego polskiego aktora na gali MTV Europe Music Awards 2019.

Folklor Tulia Została wybrana do reprezentowania Polski na Eurowizji 2019 w Tel Awiwie z piosenką „Poly Chic”. Od 2017 roku w skład grupy wchodzi czterech członków: Joanna Sinkiewicz, Dominika Szybka, Patrikja Nowicka i Tulia PizaKto będzie częścią jury w nadchodzących tygodniach?

Wiki Gabor Reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2019 z „Superhero”. Jej nominacja zdobyła Kryształowy Mikrofon, co było pierwszym w historii krajem, który wygrał z rzędu konkurs dla dzieci. Był także finalistą drugiej edycji Dzieci wokalne I zwycięzca Szanza sukcesemZostał wybrany do reprezentowania Polski w Kliwisie.

Sara Jamesa Reprezentował Polskę na Eurowizji Junior 2021 z piosenką „Somebody”, z którą z sukcesem zajął drugie miejsce. Choć do zwycięstwa zabrakło kilku punktów, młody artysta wziął udział w czwartej edycji wokalne dzieci, W zeszłym roku z jej udziałem przekroczyliśmy granice Ameryka ma talentZdobył Złoty Guzik dzięki wsparciu Simona Cowella.

dołącza do nich Marek Cirocki, Dziennikarz, spiker, piosenkarz, dyrektor artystyczny i były prezenter designu.

W tym samym czasie, Oleg Sikora, Znany polski dziennikarz i prezenter telewizyjny po raz kolejny przejmuje rolę gospodarza Szanza sukcesem Po jej doświadczeniu na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior Kompozytor edycji 2019 oraz jako komentator festiwalu w TVP w 2021. Konrad SmukaZe swojej strony będzie odpowiadał za administrację.

Polska na Festiwalu Eurowizji Junior

Pierwszy udział Polski w Junior Eurowizji datuje się na rok 2003, kiedy był jednym z członków-założycieli festiwalu. Jednak pomimo swojej niedawnej ambitnej kariery Katarzyna Żurawik Ostatniego etapu nie udało im się przebić z „cas mini nosi”.

Po ponad dziesięcioletniej nieobecności spowodowanej słabymi wynikami polscy reprezentanci powrócili na festiwal w 2016 roku i od tego czasu przeżywają swój złoty wiek, odnosząc dwa zwycięstwa z rzędu na Eurowizji Junior: w 2018 roku Roksana Vejle „Kimkolwiek chcę być”, a w przyszłym roku z Wiki Gabor i gospodarze „superbohaterów”. Dodatkowo w 2021 r. Sara Jamesa Był o krok od trzeciego zwycięstwa w „Somebody” w Paryżu.

W ubiegłym roku Polska była reprezentowana w Erewaniu Laura Beckiewicz oraz „To the Moon”, który osiąga zaszczytne – choć nie do końca – Dziesiąty poziom z sumą 95 punktów.

Festiwal Eurowizji Junior 2023

Następny Niedziela, 26 listopada Odbędzie się Eurowizja Juniorów 2023 Wydanie dwudzieste pierwsze Konkurs dla dzieci, w którym europejscy artyści w wieku od 9 do 14 lat rywalizują o wygranie mini mikrofonu kryształowego. Główną sceną tej edycji będzie Palais Nicea w Nicei.

Telewizja Publiczna Telewizje francuskie Podobnie jak miało to miejsce w 2021 roku, w Erewaniu „Oh Maman!” Po nowym sukcesie , po dwóch latach zorganizujemy festiwal ponownie.

Pod mottem bohaterowie, Francuska stacja radiowa chce stworzyć uczestnikom XXI edycji Eurowizji Junior wyjątkowe przeżycie, a także wysłać eksplozję radości pod identyfikacją korporacyjną z farbą, kredą, prochem i fajerwerkami w rolach głównych.

Całkowity 16 krajów W Eurowizji Junior 2023 weźmie udział ten sam numer, co w poprzedniej edycji, co wyróżnia się Powrót z Niemiec Po rocznym urlopie twórczym. Będzie to zatem pierwsza edycja turnieju, w której weźmie udział cała Wielka Piątka.

W odróżnieniu Wycofanie z Kazachstan I SerbiaRok 2023 będzie pierwszą edycją Estonia Na festiwalu kanał ERR był jedyną bałtycką stacją telewizyjną, która dotychczas nie wzięła udziału w konkursie dla dzieci.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *