Polska.- Tusk nazwał spotkanie prezydenta Dudy z dwoma ułaskawionymi polskimi politykami „nieprzyjemnymi”.

Polska.- Tusk nazwał spotkanie prezydenta Dudy z dwoma ułaskawionymi polskimi politykami „nieprzyjemnymi”.

Madryt, styczeń 25 (Prasa europejska) –

Premier Polski Donald Tusk określił wcześniejsze tego dnia spotkanie w Pałacu Prezydenckim jako „pożądane”, podczas którego prezydent Andrzej Duda powitał byłego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego i jego byłego „numeru dwa” Macieja Wasica. , obaj zostali niedawno ułaskawieni przez prezydenta.

„Nie znam estetyki tych wydarzeń, ale nie dziwię się, że ludzie są oburzeni, gdy Prezydent RP przytula przestępców” – potępił Tusk, odnosząc się do zdjęć opublikowanych w środę przez prezydenta Dudy. Widziano, jak przytulał ułaskawionego.

W wypowiedziach dla mediów Tusk przypomniał, że Kamiński i Wasik byli już skazani w 2015 roku, ale prezydent ich ułaskawił. Teraz politycy PiS ponownie zostali skazani za korupcję, a będący członkiem tej samej partii prezydent ponownie ich ułaskawił.

„Kontynuowali to samo, bo prezydent Eloise ich ułaskawił, a dziś znowu mamy podobną sytuację” – powiedział polski premier, ostrzegając prezydenta Dudę, że spotkanie Kamińskiego i Wieska było „problemem dla organizacji”. Do stacji RMF FM.

Sąd Najwyższy opowiedział się za wznowieniem sprawy w 2023 r., w wyniku której Kamiński i Wasik zostali skazani za korupcję. Kaminsky jest założycielem krajowego urzędu antykorupcyjnego i tej samej agencji, która w 2007 r. rozpoczęła wobec niego śledztwo w sprawie korupcji w Ministerstwie Rolnictwa.

Po ogłoszeniu wyroków Kamiński i Wasik, aby uniknąć aresztowania, schronili się w pałacu prezydenckim. W końcu zostali aresztowani, a podczas krótkiego pobytu w więzieniu rozpoczęli także strajk głodowy.

Nowe ułaskawienie Dudy następuje w obliczu wzmożonych napięć z rządem Tuska, który oskarża prezydenta o współudział w utrudnianiu działania wymiaru sprawiedliwości w celu sprowadzenia skazanego do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. Aresztować.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *