Polska/Ukraina.- Polscy przewoźnicy ponownie blokują przejazd ciężarówek na granicy ukraińskiej.

Polska/Ukraina.- Polscy przewoźnicy ponownie blokują przejazd ciężarówek na granicy ukraińskiej.

Madryt, 18 grudnia (Europe Press) –

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy poinformowała w poniedziałek, że w nowym dniu protestów na polskiej granicy polscy przewoźnicy ponownie zablokowali przejście Jakutyn-Torokusk z powodu braku kontroli nad licencjami wydawanymi kierowcom ciężarówek z sąsiedniego kraju.

„Po godzinie 15:00 czasu lokalnego polscy przewoźnicy rozpoczęli akcję protestacyjną na drogach dojazdowych do punktu kontrolnego Jakutyn-Torokusk” – wskazał w wiadomości zamieszczonej na swoim oficjalnym koncie Telegram.

Według Ukraińskiej Państwowej Służby Granicznej przewoźnicy oświadczyli, że wpuszczą tylko jedną ciężarówkę na godzinę, tak jak to miało miejsce przez cały listopad podczas strajku generalnego, który wzywał do ograniczenia wjazdu ukraińskich ciężarówek.

Polscy kierowcy ciężarówek wskazali, że blokada nie obejmie pojazdów przewożących zwierzęta, autobusów i pojazdów prywatnych, a także ciężarówek przewożących pomoc humanitarną lub wojskową dla Kijowa w następstwie rosyjskiej inwazji na sąsiedni kraj.

Minister Społeczności, Terytoriów i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy Oleksandr Kubrakow potwierdził w ubiegły poniedziałek zakończenie oblężenia tego samego punktu kontrolnego. „Nie należy zezwalać na dalsze sankcje” – stwierdził w oświadczeniu na Facebooku.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *