Polska uważa karę nałożoną przez FIFA na Rosję za „niedopuszczalną” i odmawia udziału w eliminacjach do mistrzostw świata | Piłka nożna | Sporty

Polska uważa karę nałożoną przez FIFA na Rosję za „niedopuszczalną” i odmawia udziału w eliminacjach do mistrzostw świata |  Piłka nożna |  Sporty

the Polski Związek Piłki Nożnej odpowiedział Weto zastosowane przez FIFA wobec Rosjiże w obliczu konfliktu zbrojnego, jaki to państwo toczy z Ukrainą, zdecydowała, że ​​tak zrobią jego lokalne partie Gra poza swoim terytorium, a także zakaz używania hymnu narodowego i flagi I zmień nazwę na „Rosyjski Związek Piłki Nożnej”.

Polska zmierzy się z Rosją w meczu barażowym Kataru 2022, który odbędzie się 24 marca w Moskwie.; Jednak zdaniem prezesa Polskiej Federacji Cezarego Kulezy rozwiązanie przyjęte przez FIFA jest „całkowicie nie do przyjęcia” dla Polski.

Menedżer również nalegał na swoje Zespół na pewno nie zagra z Rosjanami.

„Nie jesteśmy zainteresowani udziałem w tego rodzaju manifestacjach. Nasze stanowisko pozostaje niezmienne: reprezentacja Polski nie zagra z Rosją. „Bez względu na to, jak nazywa się ta drużyna” – napisał w niedzielę prezydent Polski Cezary Kuleza.

Stanowisko zostało oficjalnie ogłoszone m.in Komunikat Federacji Polskiej, Wskazuje w nim, że „w wyniku brutalnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i toczącej się tam wojny, Nie widzi możliwości konkurowania z reprezentacją Rosji w Playoffy Aby zdobyć bilet na Puchar Świata W Katarze w 2022 roku, niezależnie od nazwy drużyny złożonej z rosyjskich zawodników i miejsca rozgrywania meczu.

Podmiot wyjaśnił: „W obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, którą potępił niemal cały świat, To jedyna decyzja, jaką możemy podjąć.”

on dodał: „Występ w meczu z reprezentacją Rosji będzie żenujący Nie tylko dla naszych przedstawicieli, ale także dla całej społeczności piłkarskiej Odmowa solidarności z narodem ukraińskim. Dodał: „Jako związek piłkarski odmawiamy udziału w meczach barażowych z reprezentacją Rosji”.

Podobnie jest z Unią FIFA wezwała do „natychmiastowej reakcji”. W obliczu agresji na terytorium Ukrainy reprezentacja Rosji odpadła z eliminacji do mistrzostw świata.

„Jeśli polityka FIFA dotycząca praw człowieka to coś więcej niż tylko słowa na papierze, Nadszedł czas, aby to wdrożyć i wykluczyć z remisu Rosyjską Federację Piłki Nożnej Na Mistrzostwa Świata w Katarze w 2022 r.” – czytamy w oświadczeniu. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *