Polska: W Auschwitz odkryto nowe masowe miejsce pochówku

Miejscowy mężczyzna znalazł ludzkie szczątki na brzegu rzeki Sola w pobliżu polskiego miasta Oswego.

Obóz tortur Oświęcim, Jeden z największych nazistowskich ośrodków zagłady w Polska, Nie powinien był być jedynym. Polscy prokuratorzy badają, co może być kolejnym ogromnym grobowcem znalezionym na terenie przylegającym do Auschwitz, poinformowała agencja Andhra Pradesh.

Kto mieszka w okolicy in Znaleziono kilka ludzkich czaszek i dziesiątki kości Nad brzegiem Soły jej nurt biegnie kilka metrów od głównego obozu koncentracyjnego w mieście Auschwitz. Odkrycie zostało zgłoszone do National Memorial, organizacji badającej zbrodnie II wojny światowej.

Zarówno policja, jak i eksperci rozpoczęli dochodzenie Te szczątki mogą być związane z byłym obozem zagłady. Nie było to jednak pierwsze z odkryć: według biura prasowego Muzeum Auschwitz znajdowały się one poza obwodem, a więc poza jego władzą administracyjną.

Przez wiele lat polski obóz koncentracyjny był jednym z największych okrucieństw w najnowszej historii. Było to centrum największej eksterminacji nazizmu: Wysłano tam około 1 300 000, z czego uratowano tylko 200 000.

Większość tych więźniów stanowili Żydzi (około 90%), ale niektórzy z nich byli dysydentami politycznymi, Polakami lub jeńcami wojennymi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.