Polska.- W piątek marszałek polskiego parlamentu spotka się z Tuskiem, aby omówić jego potencjalną inwestycję

Polska.- W piątek marszałek polskiego parlamentu spotka się z Tuskiem, aby omówić jego potencjalną inwestycję

Madryt, 30 listopada (Europe Press) –

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zapowiedział w piątek, że spotka się z liderem Platformy Obywatelskiej (PO) Donaldem Tuskiem, aby omówić ewentualną inwestycję po pełniącym obowiązki premiera. , Mateusz Morawiecki bez niezbędnego wsparcia.

Holonia ogłosiła na konferencji prasowej to przyszłe spotkanie i nalegała, aby Tusk zdecydował, jak „powinien wyglądać” proces inwestycyjny i w jakich terminach powinien się odbyć. Odbyło się ono 11 grudnia, w tym samym dniu, co sesja inwestycyjna Morawieckiego.

Dlatego Marszałek Sejmu wyjaśnił, że rozważane są dwie możliwości: inwestyturę Tuska uczcić 11 grudnia po południu lub nawet w nocy; Albo poczekać do następnego dnia, aby poddać się zaufaniu pokoju przewodniczącego PO – podała agencja PAP.

W środę Holonia poinformowała, że ​​Morawiecki pojawi się na posiedzeniu inwestytury 11 grudnia, choć nie doprowadzi to do powołania nowego rządu w Polsce ze względu na nieobecność lidera PiS. Niezbędne wsparcie.

Ultrakonserwatywna koalicja Morawieckiego, której okrętem flagowym jest PiS, zdołała w ostatnich wyborach parlamentarnych zdobyć 194 mandaty. Jednak nawet przy wsparciu skrajnie prawicowej koalicji federalnej zabrakło jej głosów niezbędnych do utworzenia rządu.

Ze swojej strony zaplecze obywatelskie byłego premiera Tuska liczy 157 delegatów, co łącznie z sojuszami Trzeciej Drogi (65 delegatów) i lewicą (kolejne 26) przekroczyłoby 231 głosów za na sesji. inwestycyjny.

Pomimo odmowy poparcia Morawieckiego przez koalicje opozycji i podpisania porozumienia koalicyjnego z Tuskiem, polski prezydent Andrzej Duda powołał Morawieckiego do utworzenia rządu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *