Polska, Włochy, Portugalia czy Rumunia, galicyjski „Erasmus” Highlights

Santiago de Compostela, 8 czerwca. (Prasa Europa) –

Polska do tej pory była preferowanym kierunkiem dla studentów z Galicji Uczestnicy tego kursu na temat projektu wymiany społeczności „Erasmus +”, dla którego Xunta ma wezwanie o pomoc, do którego dotarło łącznie 596 studentów z Organizacji Uniwersytetu Galicyjskiego (SUG).

Dziennik Urzędowy Galicji publikuje we wtorek Uchwała w sprawie wkładu pomocy uzupełniającej UE w Programie Wymiany Studentów Uczelni .. Dlatego junta jest dostępna dla studentów od 375 do 2255 euro, ze średnią kwotą około 1400 euro.

przez uniwersytety, Spośród beneficjentów 220 było studentami Uniwersytetu w Santiago de Compostela (USC), 181A Coruna (UTC) i 195 studentami Waikolo (Yuviko). Jeśli chodzi o obszary wiedzy, 56% studentów wywodzi się z nauk społecznych.

Junta twierdzi, że po rozdzieleniu odpowiedniej kwoty dla każdego studenta według grupy krajów i długości pobytu, 313 studentów miało „wystarczającą ilość punktów”, aby zapewnić „jednolitą kwotę 500 euro”. . W ogłoszeniu ustala się wymóg, aby ich rekord edukacyjny był równy lub wyższy od średniej ocen 7″.

W tym roku, Polska To miejsce najczęściej wybierane przez uczniów, na które wybrali for 151 studentów. Podążył 101 wyjechało do Włoch, 58 do Portugalii, 50 do Rumunii i Czech, a 44 do studentów.

Ponadto w Niemczech było 27 studentów, 25 na Słowacji, 24 we Francji, 21 w Słowenii, 19 w Belgii, 10 na Węgrzech, 8 w Austrii, Litwie i Grecji, 6 w Irlandii, Norwegii, Szwecji, Bułgarii i Chorwacji. cztery w Finlandii, trzy w Danii i Turcji, trzy w Danii i Turcji oraz jeden w Estonii.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *