Polska wreszcie ubiega się o występ w „Ostatnim tańcu” Lewandowskiego.

Madryt, 16 listopada (prasa europejska) –

Reprezentacja Polski swój udział w mundialu w Katarze traktuje jako nową szansę na przejście fazy grupowej po raz pierwszy od 40 lat, po trzech ostatnich nieco rozczarowujących występach na mundialu, mimo „kuli” napastnika Robercie. Lewandowskiego.

Choć byli zawodnicy z doświadczeniem w europejskich turniejach, to ich występ na ostatnim mundialu nie był taki, jak oczekiwano, bo wypadł przed planowanym terminem. Po „przełamaniu” dwóch edycji w RPA (2010) i Brazylii (2014) reprezentacja Europy Wschodniej wróciła na mundial w 2018 roku do Rosji, gdzie przegrała jako ostatnia grupa z Kolumbią, Japonią i Senegalem. I tylko jednym zwycięstwem nad Japończykami.

Polska również nie przeszła fazy grupowej w 2006 i 2002 roku, a jej najlepszy wynik na mistrzostwach świata to edycje z 1974 roku w Niemczech i 1982 roku w Hiszpanii, kiedy to dwukrotnie docierała do półfinałów i zajmowała trzecie miejsce. . . Firma, która teraz wydaje się mało prawdopodobna wybranej grupie bez fanfar na swoim kontynencie.

Reprezentacja Polski dostała bilet na mundial „w ekstremalnych warunkach”, pokonując Szwecję (2:0) bramką w europejskim meczu barażowym, do którego awansowała po zajęciu drugiego miejsca w grupie za Anglią . Wojna na Ukrainie wyeliminowała ich rywala numer jeden w „kwalifikacjach”, Rosję.

Musiał to zrobić teraz bez Paulo Sousy na ławce, po tym jak Portugalczyk odszedł do brazylijskiego Flamengo na początku tego roku. Polską kadrę objął Czesław Michniewicz, który dał jasno do zrozumienia, że ​​celem jest powrót do 1/8 finału mundialu, choć to po szarej Lidze Narodów, w której ani Holandia, ani Belgia nie mogły wygrać, a ta ostatnia była przegrali 6:0.

Nowy trener wydaje się optować za bardzo elastycznym systemem trzech środkowych obrońców, aby dostosować się do sytuacji meczowych, chociaż jego główną bronią będzie napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski, urodzony w Barcelonie napastnik, który będzie miał szkocką, aby podawać mu piłki i który ma zmiany jak Milik. i Piątek.

Polska ma też zagwarantowanego bramkarza pokroju Szczęsnego, aw środku pola gromadzą talenty dzięki Szymańskiemu i Zielińskiemu oraz muskulaturę i determinację „weterana” pokroju Krychowiaka, starego znajomego z Sevilli.

LEWANDOWSKI CHCE MIEJSCE NA PUCHAR ŚWIATA

Mówienie o 34-letnim Robercie Lewandowskim to nie tylko cele, ale także ogrom pracy i wyrzeczeń w regionie, a także w Polsce. Pewne okoliczności czynią go jednym z najbardziej wpływowych „9” na światowej scenie.

Napastnik w swojej karierze przekroczył już 600 bramek, a wraz ze swoją drużyną udało mu się przekazać 76 bramek w 132 meczach. Ponadto od sezonu 2015-2016 strzelił 40 lub więcej goli podczas turnieju, co jest liczbą w zasięgu bardzo niewielu napastników na całym świecie. A możliwe dzięki jego godnej pozazdroszczenia kondycji fizycznej pomimo zaawansowanego wieku, nieustannie rzucającej ślady i stającej się nieustannym problemem dla kolegów z drużyny i problemem dla rywali.

W turniejach ze swoją drużyną Lewandowski ma już za sobą debiut w Pucharze Europy, strzelając pięć goli w trzech meczach. Jednak Katar wydaje się być kolejną i ostatnią szansą dla potentata na zdobycie pierwszego gola w mistrzostwach świata. W tej chwili jest w świetnej formie po zdobyciu 18 bramek dla swojego nowego klubu.

Najbardziej wymagające wyzwanie dla początkującego Mechnowca

Obecny trener Czesław Michniewicz od momentu powołania pod koniec stycznia tego roku ma bardzo pracowitą pracę. W niecałe dwa miesiące musiał wystawić swój pierwszy skład z mundialu na szalę w eliminacjach, a miejsce to oddał, wygrywając najpewniej (2:0) od czasów gry na ławce rezerwowych Polaków, choć nie zawsze wygodna. Szwecja, przeciwnik, którego Polska nie pokonała od 54 lat.

Michniewicz był kapitanem drużyny do lat 21, kiedy otrzymał telefon od Absolute, co było nieco kontrowersyjne ze względu na jego pobyt w Legii Warszawa, aw przyszłości nazwiska Fabio Cannavaro lub Andrij Szewczenko. Teraz jego największym wyzwaniem jest miejsce w Katarze, gdzie może zostać koronowany, jeśli poprowadzi Polskę do eliminacji.

arkusz danych.

Udział w mistrzostwach świata: dziewięć (1938, 1974, 1978, 1982, 1986, 2022, 2006, 2018 i 2022).

Najlepszy wynik: trzeci (1974 i 1982).

Metoda kwalifikacji: baraż pomiędzy Europą a Szwecją.

Kalendarz pierwszego etapu:

22.11 11.00 Doha Meksyk – Polska.

26.11 14:00 Doha – Polska – Arabia Saudyjska.

30.11 20.00 Doha Polska – Argentyna.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.