Polska wspiera wykorzystanie przez Reuters energii gazowej i jądrowej w walce ze zmianami klimatu

© Reutera. Premier Polski Mateusz Morawiecki wziął udział w szczycie UE 16 grudnia 2021 r. w gmachu Rady Europejskiej w Brukseli w Belgii. REUTERS / Johanna Geron / Basen

Bruksela, grudzień 16 (Reuters) – Premier Mateusz Morawiecki powiedział w czwartek, że Polska wspiera energetykę gazową i jądrową jako źródła energii, które pozwolą rządom UE inwestować w redukcję emisji CO2 w UE do zera netto do 2050 roku.

Przemawiając na szczycie przywódców UE, Moraviki potępił także zmiany cen CO2, wskazując, że ich nieprzewidywalność jest obciążeniem dla firm.

Wezwał do zmniejszenia wahań cen CO2 w organach handlowych UE, mówiąc, że przyniosłoby to korzyści głównie spekulantom.

„Polska zdecydowanie popiera możliwość finansowania inwestycji w energetykę gazową i jądrową” – powiedział Moraviki.

– Elektrownie gazowe mają mniej emisji (niż one), a emisje jądrowe są zerowe, więc potrzebujemy ich jako paliwa na najbliższe 30 lat lub dłużej. Inni podchodzą do tego sceptycznie, Polska wyraźnie tego broni, mówię. Decyzja zapadnie dzisiaj” – powiedział.

(Informacja od Jana Strupczewskiego, przekład Jose Munoza w redakcji gdańskiej)

Ostrzeżenie prawne: Media Fusion Przypominam, że dane na tej stronie nie są aktualne ani dokładne. Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty futures) i ceny forex nie są dostarczane przez giełdy, ale przez animatorów rynku, więc ceny mogą być niedokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, tj. wyłącznie do celów znakowania i handlu. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty biznesowe poniesione przez użytkownika w związku z wykorzystaniem tych danych.

Media Fusion Lub ktokolwiek związany z Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach zawartych na tej stronie, w tym danych, notowaniach, wykresach i sygnałach kupna/sprzedaży. Bądź w pełni poinformowany o ryzyku i kosztach związanych z handlem na rynkach finansowych, który jest jedną z najbardziej ryzykownych form inwestycji.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *