Polska wykorzystuje armatki wodne i gaz łzawiący do kontroli napływu migrantów z Białorusi | Międzynarodowy

Polska użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego do zablokowania wysiłków grupy uchodźców i migrantów. Przymusowo przekroczyć granicę na Białoruś. Na zdjęciach opublikowanych we wtorek przez Telewizję Polską i wznowionych przez Telewizję Polską można zobaczyć młodych imigrantów rzucających butelkami i kamieniami w polskich żołnierzy zaparkowanych po drugiej stronie ogrodzenia w pobliżu zamkniętej granicy Brusky. Kuźnicy. Nagromadziło się tam Liczba osób nieokreślonych i zmieniających się, Zwłaszcza Kurdów, różne źródła szacują od 2000 do 5000.

Jedna grupa próbowała przełamać ogrodzenie, używając pnia drzewa jako baranka. Zdjęcia pokazują, jak kilku migrantów podnosi ciężki blok i biegnie w kierunku bramy, zanim zostanie zatrzymany przez strumień wody. Pokazują również kilka osobistych prób dotarcia do ogrodzenia z drewnianym kijem w dłoni, sfrustrowanych pistoletem.

„Uwaga, koncentracja, jeśli nie zastosujesz się do poleceń, zostanie użyta siła przeciwko tobie” – czytał komunikat przez głośnik, słyszany w filmach emitowanych w telewizji publicznej TVP, skierowanych do tych, którzy rzucali przedmiotami, podał Reuters.

Na swoim koncie na Twitterze pogranicznik udostępnił nagrany obraz z granicy, na którym widać gałęzie, kamienie i przynajmniej jedną łzę wystrzeloną ze strony białoruskiej. Następnie niewielka formacja agentów zbliża się do ogrodzenia chronionego tarczami.

Żołnierz Straży Granicznej został zwolniony z więzienia z poważnymi obrażeniami głowy. Jeden agent trafił do szpitala z tego samego powodu, a pięciu innych doznało obrażeń kończyn. „Imigranci rzucają kamieniami w naszych żołnierzy i oficerów oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i wjechać do Polski” – poinformowało we wtorek polskie Ministerstwo Obrony. „Nasze siły użyły gazu łzawiącego, aby stłumić okupację diaspory”.

W tweecie Ministerstwo Obrony oskarżyło białoruskich urzędników o przekazanie 20 000 bomb dźwiękowych uchodźcom i migrantom w celu zrzucenia ich na polskie siły bezpieczeństwa na granicy.

Dołącz do EL PAS już teraz, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Dziennikarze nie mają dostępu do tej przestrzeni Polski rząd ogłosił stan wyjątkowy 2 września, ponieważ znajdował się on na szerokości około trzech kilometrów na 400-kilometrowej granicy z Białorusią. Posunięcie to uniemożliwia społeczeństwu wejście do prawie 200 okręgów wyborczych, w tym nierezydentów, dziennikarzy, pracowników pomocy i niezależnych obserwatorów.

We wtorek prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko określił zarzuty wywołania kryzysu granicznego jako „absurdalne” i powiedział, że chce „nie dopuścić, aby kryzys migracyjny przekształcił się w konflikt”. By Belda, białoruska agencja rządowa. „Najważniejsza jest teraz ochrona naszego kraju i naszego narodu oraz unikanie konfliktów” – dodał.

Wbrew jego zastraszaniu, w zeszłym tygodniu Rosja powinna ograniczyć ruch gazu do UE Kiedy zimno ogarnie twój kraj. Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że „naruszyłoby to porozumienie transportowe” między Moskwą a Mińskiem, interpretując słowa Łukaszenki jako wynik „gorącej chwili”.

Dwaj przywódcy dokonali przeglądu sytuacji telefonicznie we wtorek, dzień po tym, jak Łukaszenko przeprowadził pierwszą rozmowę telefoniczną z kanclerz Niemiec Angelą Merkel po kontrowersyjnej reelekcji w wyborach w sierpniu 2020 roku. „Podzielamy pogląd, że ani UE, ani Białoruś nie chcą ekspansji” – powiedział Łukaszenko o rozmowie z Merkel.

Imigranci w ośrodku recepcyjnym w białoruskim regionie Crotno we wtorek.Felda (Reuters)

Belda opublikował we wtorek zdjęcia imigrantów w ośrodku recepcyjnym w białoruskim regionie Krotno, niedaleko polskiej granicy. Białoruski prezydent polecił gubernatorowi Krotna zorganizować tam pobyt kobiet i dzieci na granicy – poinformowała białoruska prezydencja w swoim telegramie Efe.

Ze swojej strony rzecznik polskiego rządu Piotr Mல்லller zapewnił na konferencji prasowej, że jego kraj „przygotowuje się na beznadziejny koniec”. Niech ten konflikt trwa miesiącami”.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *