Właśnie rozpoczął się nowy kurs, a nowe pokolenie studentów USC rozpoczyna semestr uniwersytecki w innym kraju europejskim. Tym razem są 537 osób będzie studiować za granicą, o 23 więcej niż w roku ubiegłym. To pokazuje, że brakuje okresu po pandemii, co wciąż nasuwa pewne pomysły na powrót na Erasmusa, ponieważ nie wiedzą, jak wyglądają przepisy Covid w pozostałej części Europy.
Jeśli chodzi o liczbę studentów wyjeżdżających na studia, w tym roku najliczniej reprezentowane kierunki to farmacja, medycyna, językoznawstwo, dziennikarstwo, matematyka, prawo i administracja biznesowa. gdzie idziesz? DO Polska Oh Włochy, Kraje, które obecnie przyjmują na swoich uniwersytetach najwięcej studentów USC. W szczególności Universitá degli Studi di Roma la Sapienza, Universitá di Milano – Bicocca i Universitá degli studi di Napoli Federico II we Włoszech oraz Uniwersytet Gdański w Polsce wyróżniają się w tym nowym roku.
Bohaterowie
Maria Wila Wybrany uczeń Xornalizmu On był. Wyjaśnia, że jego główną ideą był wyjazd do Włoch, jednak napotkał trudności w zetknięciu się z nowym językiem, którego nigdy się nie uczył, co skłoniło go do wybrania francuskiego, który już znał. „Ponadto na poziomie osobistym, ponieważ moja siostra mieszka w Belgii i nie lubię tego kraju, wyjazd do Awinionu oznacza bycie bliżej niej”.
Studentka komunikacji wypełniła formularz rejestracji wstępnej, podając najczęściej wybierane miasta we Francji i Polsce, a następnie w Turcji: „Zawsze kochałam kulturę francuską. Sztuka, architektura i klimat podobny do naszego bardzo mi się podobały. Polska to hotspot ErasmusaAle zimno i różnica w życiu w porównaniu z nami trochę mnie odciągają. Sama Turcja Wydawało mi się to bardzo atrakcyjne, ale byłoby zbyt daleko od domu To mnie trochę martwi”.
Maria, podobnie jak wiele innych osób, musiała udać się do miasta, o którym na początku nie słyszała: „Mój wybór był nieco odwrotny, ponieważ moim pierwszym wyborem było Rennes, ale wybrały je przede mną dwie kobiety, więc byłam jedyna. Jedź do Awinionu. „Nie podoba mi się to, ale w Rennes nauczyłem się już wiele o uniwersytecie i ogólnie o tym miejscu”. W tym roku ona także stanęła przed decyzją wyboru dużego miasta lub utrzymania życia w małym, jakim jest stolica Galicji: „Jeśli na przykład pojedziesz do Paryża, to im jest on większy, tym dłużej zajmie ci dotarcie tam Zamiast tego uspokój się, wiedząc o tym. W takich miejscach jak Santiago czy Awinion bardzo łatwo jest poruszać się z pełną swobodą. Region Lazurowego Wybrzeża jest również piękny i położony bardzo blisko Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii i Monako.
Sabela RialZe swojej strony studiuje na trzecim roku Weterynarz w Lugo, a w tym roku pojedzie do Wrocławia (Wrocław). Polska. Cel podróży wybrał przez przypadek: „Już będąc na pierwszym roku studiów, wpadłem na pomysł wyjazdu na Erasmusa. Chciałem iść na uniwersytet ze specjalizacją w dziedzinie koni. Chciałem pojechać do Francji, Niemiec lub Brukseli. Nie miałem dyplomu niemieckiego, więc wybrałem język francuski, ale nie można było dojść do porozumienia w sprawie kontraktu, więc też mi to nie pasowało.
Ten mieszkaniec Composteli zapytał swoich kolegów, jaki kierunek studiów wybrać, a oni zasugerowali Polskę, gdzie, jak twierdzą, łatwo jest opanować przedmioty, w przeciwieństwie do innych europejskich uniwersytetów. „Zdecydowałem się pójść, ponieważ nie mogłem studiować gałęzi, którą szczególnie chciałem Cel, który ułatwia mi życie Opanowując najbardziej złożone przedmioty w mojej karierze, poznałem tamtejszą kulturę. Sabela Podkreślanie znaczenia dobrych ocen, aby dostać się na Erasmusa: „Polska była moim pierwszym wyborem i dzięki mojej jakości mogłem wybrać pierwszy cel, o który prosiłem.”
W procesie selekcji Uniwersytety traktują priorytetowo wyniki akademickie i poziom języka wymagany w różnych wybranych lokalizacjach. Mieszkaniec Composteli twierdzi, że nie pyta o zbyt wiele informacji o mieście, woli przyjechać do nowego miejsca i poznać trochę więcej. I wyjaśnia, że koledzy z klasy, którzy już tego doświadczyli, nieustannie radzili mu, żeby się trochę przystosował, chociaż jak sam mówi: „Nie myślałem, że wyjadę z Erasmusa. „W ciągu miesiąca”.
Anioł Mendes badanie Matematyka Osiadł już w Paryżu, aby spędzić swój dziwny rok za granicą. Zakończył rozmowę z ludźmi, którzy robili to przed Erasmusem i o wszystkich pozytywnych rzeczach, które mu powiedzieli na temat tego doświadczenia: „Możliwość doświadczenia nowych rzeczy, Poznaj różnych ludzi z całego świata, podróżuj, ucz się innego języka i ciesz się imprezami”.
będzie studiować na trzecim roku Uniwersytet Paryskizwana także Sorboną. Mówi, że jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych na poziomie europejskim, przynajmniej w branży naukowej, i to przykuło jego uwagę: „Miałem okazję pojechać do Paryża po wcześniejszej rejestracji i prawda jest taka, że bardzo mi się podobało . . Wydaje się, że jest to bardzo przyjemne miasto do życia, choć nieco drogieAle jest to bardzo przystępne cenowo, biorąc pod uwagę stypendia i granty, które otrzymują studenci Erasmusa.
W jego przypadku pierwszym wyborem była stolica Francji. Dzięki swoim osiągnięciom naukowym mógł wybrać to pierwsze i tym samym osiągnął swój wymarzony cel: „Wszystkie miejsca, o których wspomniałem, znajdowały się we Francji. Poza wyjściami i poznawaniem nowych ludzi, jak wszyscy mówią, bardzo ważna jest dla mnie nauka języka. Na wszystko jest czas”.
Angel docenia również to, że są miejsca, które są ogólnie lubiane. Zgadza się z koleżankami z Erasmusa, że w takich krajach jak Polska czy Włochy jest duże zapotrzebowanie: „Generalnie Kierunki w Europie Wschodniej wydają się tańsze i łatwiejsze w podróżowaniu Dobrze radzą sobie także z przedmiotami uniwersyteckimi.
Fundusze Next Generation zwiększają zasoby badawcze USC o kolejne 20 milionów
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”