Polska: Wystawą „Capacocha naśladując bogów Inków” promują starożytną kulturę peruwiańską.

Polska: Wystawą „Capacocha naśladując bogów Inków” promują starożytną kulturę peruwiańską.

ze wsparciem Konsulat Generalny w Polsce22 lutego na Uniwersytecie Warszawskim otwarto wystawę „Capacocha, podążając za bogami Inków”, przedstawiającą rytuały przodków odprawiane w niektórych wulkanach południowego Peru, gdzie w latach 90. odkryto zamarznięte mumie.

Wystawa jest efektem współpracy Centrum Studiów Andyjskich UW, Muzeum Sanktuarium Andyjskiego Katolickiego Uniwersytetu Santa Maria de Arequipa i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy stałym wsparciu Ambasady . Peru.

Podczas wystawy zaprezentowano wyniki najnowszych badań Polsko-Peruwiańskiej Grupy Multidyscyplinarnej nad mumiami, artefaktami i stanowiskami wysokogórskimi. Wystawa odbyła się w gmachu uniwersyteckim, w którym mieści się warszawska Akademia Sztuk Pięknych.

Do najważniejszych atrakcji wystawy należy „Mumia Juanita”, której odkrycie zostało zaprezentowane przez Uniwersytet Santa Maria i jest przechowywane w Muzeum Sanktuariów Andyjskich pod kierownictwem tej samej instytucji, która ma siedzibę Andyjskiego Centrum Badań. z Uniwersytetu Warszawskiego.

Dodatkowo przedstawiono proces renowacji twarzy „Pani Ambato”, młodzieńca Inków wybranego na ofiarę. 500 lat po jego śmierci udało się uzyskać dokładne przybliżenie jego twarzy.

Podobnie wystawy planowane są także w innych polskich miastach, takich jak Kraków, Wrocław i Kliwicz, poszerzając w ten sposób zasięg starożytnej kultury peruwiańskiej w Europie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *