Polska wysyła samoloty M28 BRYZA na wsparcie Turcji

NATO zapowiada, że ​​Polska wesprze Turcję samolotami M28 BRYZA do patroli morskich. Polska będzie współpracować z innymi grupami marynarki NATO w regionie.

W 2015 roku sojusznicy zgodzili się na zestaw środków dla Turcji. Operacje te obejmują zwiększoną obecność samolotów obserwacyjnych AWACS w regionie, wzmożone operacje morskie we wschodniej części Morza Śródziemnego, operacje wywiadowcze, obserwację i rozpoznanie oraz wymianę informacji.

Tak zwany PZL M28 Prize / Skytruck to lekki samolot transportowy. W tym przypadku Polska będzie współpracować z tymi samolotami, które będą pełnić rolę morskich samolotów patrolowych, a także ze standardowymi zespołami marynarki NATO i Dowództwem Morskim (Markham) w Northwood. Pierwsza grupa z pułku Transport lotniczy marynarki wojennej Gwinea i samoloty patrolowe i rozpoznawcze M28P1R Prize stacjonują w bazie lotnictwa morskiego w Seymour.

M28 BRYZA to wszechstronny samolot z możliwością krótkiego startu i lądowania (STOL). Samolot jest obsługiwany przez zespół dwóch pilotów (dowódca i jeden drugi pilot). Do twojej konfiguracji Armia, Samolot pomyślnie przeszedł wszystkie wymagane państwowe testy kwalifikacyjne.

Możesz być zainteresowany: Wielka Brytania wyśle ​​niszczyciel Typ 45 i okręty wojenne Typ 23 na Morze Czarne

Możesz być zainteresowany:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *