Polska wysyła więcej żołnierzy do swojej granicy z Białorusią

Polska wyśle ​​na granicę z Białorusią dodatkowych 500 żołnierzy i specjalny pojazd, aby wzmocnić bezpieczeństwo w obliczu presji migracyjnej, która według rządu koordynuje z Mińskiem i Moskwą destabilizację Unii Europejskiej.

„Mamy do czynienia z dobrze zorganizowaną pracą pod przewodnictwem Mińska i Moskwy” – powiedział premier Mateusz Morawiecki na poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Z absolutną determinacją będziemy bronić polskich granic – powiedział Morawiecki po spotkaniu z polskim ministrem spraw wewnętrznych i dyrektorem polskiej straży granicznej, a także o zapobieganiu wjazdowi migrantów.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński zapowiedział, że w tym tygodniu do ochrony granicy zostanie wysłanych 500 żołnierzy i osiem specjalistycznych pojazdów.

Członkowie Unii Europejskiej Polska i Litwa stoją w obliczu większego napływu migrantów na swoich granicach z Białorusią, która leży na wschodniej granicy bloku. Rządy obu krajów twierdzą, że jest to „mieszany atak” reżimu prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki mający na celu destabilizację 27 państw członkowskich UE. Presja graniczna rozpoczęła się po tym, jak kraje zachodnie nałożyły sankcje na Mińsk w celu stłumienia sprzeciwu.

Morawiecki podkreślił jednak, że opieka medyczna zostanie zapewniona tym migrantom, którzy przybyli do Polski.

W tym sensie urzędnik poinformował, że trzech migrantów, w tym Irakijczyk, zostało znalezionych martwych w niedzielę w pobliżu granicy z Białorusią z powodu hipotermii i wyczerpania. Al-Iraqi zostanie poddany szczegółowej sekcji zwłok po tym, jak koledzy donieśli, że przed śmiercią działał niekonsekwentnie. Kaminsky zauważył w pewnym momencie, że polscy strażnicy graniczni odesłali trzech mężczyzn na Białoruś.

Według dyrektora straży granicznej gen. Thomasa Bragi w pobliżu granicy, po stronie białoruskiej, polscy strażnicy graniczni widzieli również ciało kobiety.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *