Polska wzywa ambasadora Izraela w sprawie „fałszywych” doniesień o Holokauście

JEWISH CONNECTION.- Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP przygotowuje się do wezwania ambasadora Izraela w tym kraju, aby wyjaśnił jego poglądy na temat wycieczek po Holokauście dla izraelskich uczniów w wieku szkolnym, które zostały wstrzymane z powodu sporów dyplomatycznych między krajami. Czasy Izraela.

Wiceminister Spraw Zagranicznych RP, Paweł JabłońskiAmbasador Izraela twierdził w piątek: Yaakov Livneh„Wprowadzanie opinii publicznej w błąd co do powodów, dla których wyjazdy się nie odbywają” i odmawianie bezpośredniego kontaktu z ministerstwem.

Życie Powiedział w czwartek na uroczystości z okazji 79. rocznicy powstania w obozie zagłady w Sobiborze. Polska że „niemożliwe” było odwiedzenie pomnika przez młodych Izraelczyków „ze względu na decyzje podjęte przez polskie MSZ”.

Dodał, że Izrael nie rozumiem sytuacji Polska w tytule i ta sprawa powinna zostać rozwiązana.

Podczas pandemii zawieszono coroczne wycieczki edukacyjne, w których uczestniczyły tysiące młodych Izraelczyków; W czerwcu, Izrael Powiedział, że nie będzie kontynuował ponownie Ponieważ rząd Polska Próbował kontrolować program nauczania.

Polska Wcześniej oskarżał młodych Izraelczyków o „negatywny wizerunek” ich kraju z powodu obecności uzbrojonych strażników z grupami młodzieżowymi. Holokaust i nie ma kontaktu z polską młodzieżą.

Wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w Polskim Radiu 24 25 lipca. (Świergot)

Jabłoński powiedział Życie Zostanie wezwany w poniedziałek.

„Przykro mi [Yacov Livne] postanowili się komunikować [el Ministerio de Relaciones Exteriores de Polonia] Poprzez media i wystąpienia publiczne” – powiedział. Jabłoński na Twitterze.

Powiedział dalej, że kwestia związana z popytem jest wątpliwa Izrael Towarzyszyć grupom młodzieżowym ze strażnikami.

„Standardy bezpieczeństwa powinny być takie same jak w innych podobnych krajach, czyli bez uzbrojonych zabezpieczeń. Polska Powinien być traktowany na tym samym poziomie” – powiedział. Jabłoński.

W sierpniu polski rząd poinformował, że przedstawił swój alternatywny plan umożliwiający wznowienie podróży, ale nie otrzymał odpowiedzi Izrael.

Ministerstwo Edukacji [de Israel] Powiedział, że plan nie zostanie odnowiony w przyszłości.

Marsz życia
Uczestnicy „Marszu życia” w nazistowskim niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz I w Auschwitz, Polska, 12 kwietnia 2018 r. Coroczna parada jest częścią programu akademickiego, który przyciąga żydowskich studentów z całego świata. Polska, gdzie badają pozostałości Holokaustu. Uczestnicy przemaszerowali w milczeniu trzy kilometry od Auschwitz I, największego nazistowskiego kompleksu obozów koncentracyjnych wybudowanego podczas II wojny światowej, do Auschwitz II Birkenau. (Fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images) (Plik)

Polska okupowane i okupowane przez rządy Adolf Hitler W 1939 r. nigdy nie było rządu koalicyjnego. Opozycja i członkowie rządu na emigracji Polska Walczyli, by ostrzec świat, że Żydzi są mordowani, a tysiące Polaków z narażeniem życia pomagało Żydom.

Jednak badacze Holokaust Zgromadzili obszerne dowody na to, że polscy wieśniacy mordują Żydów uciekających przed nazistami lub polscy szantażyści polujący na bezbronnych Żydów dla zysku finansowego. Sześć milionów Żydów, w tym prawie 3 miliony Żydów PolskaZabity przez nazistów i ich kolaborantów HolokaustI były duże nazistowskie obozy śmierci Polska.

Historie tragedii tworzą wielkie napięcie między Izrael Tak Polska.

Izraelska młodzież podróżuje tradycyjnie Polska W lecie między 11 a 12 klasą, aby dowiedzieć się o byłych nazistowskich obozach Holokaust I pamiętaj o zabitych.

Podróż od dawna uważana jest za kamień milowy w izraelskiej edukacji, a przed pandemią COVID-19 co roku wzięło w niej udział około 40 000 izraelskich studentów. Według Ministerstwa Edukacji zeszłego lata zarejestrowało się około 7000 osób.

Powielanie jest dozwolone z następującym numerem referencyjnym: ©EnlaceJudío

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.