Polska wzywa ambasadora Izraela w związku z krytyką rządu

Ministerstwo spraw zewnętrznych Polska on ma Wezwany Do Posłańca Izrael Wiceminister Polski powiedział w piątek po tym, jak ambasador skrytykował rząd za to, że nie pozwala studentom z Izraela odwiedzić w poniedziałek polskich miejsc pamięci o Holokauście.

W lipcu Polska i Izrael zobowiązały się naprawić napięte więzi po tym, jak Warszawa wprowadziła w zeszłym roku prawo ograniczające Żydom możliwość przejmowania mienia. II wojna światowaAby wzajemnie odkupili posłańców.

Wyjazdy edukacyjne o Holokauście do Polski przez izraelskich studentów zostały zawieszone na początku tego roku, ponieważ uzbrojeni strażnicy towarzyszyli uczniom w podróżach, potwierdził w rozmowie z Reuters rzecznik polskiego MSZ.

„Żałuję, że ambasador @YacovLivne komunikował się z @MSZ_RP poprzez media i wystąpienia publiczne i wprowadzał opinię publiczną w błąd, dlaczego wyjazdy się nie odbyły” – napisał w piątek wiceminister obrony. Polskie Sprawy Zagraniczne, Paweł Jabłoński.

„W poniedziałek zostanie wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, aby wyjaśnić sytuację”.

Polska odrzuca wyjazd do Izraela w celu upamiętnienia powstania w Sobiborze

Livne skrytykowała polski rząd za to, że nie pozwolił na wyjazd studencki w celu upamiętnienia powstania w nazistowskim obozie zagłady w Sobiborze na początku tego tygodnia, podały polskie media.

Jabłoński dodał, że pozycja Polski w tej podróży nie zmieniła się od sierpnia.

„Jesteśmy gotowi na przyjęcie (izraelskich) grup od jutra. Standardy bezpieczeństwa powinny być takie same jak w innych podobnych krajach, czyli bez uzbrojonych zabezpieczeń. Polska powinna być utrzymana na tym samym poziomie” – napisał na Twitterze Jabłoński.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *