Polska wzywa Hamleta Lavastidę do położenia kresu niepodległości i represjom na Kubie

Rzeczpospolita Polska Przemawiał za uwolnieniem kubańskiego artysty Hamlet LavastidaBył więziony na prawie miesiąc w Hawanie na podstawie nakazu bezpieczeństwa państwa.

Ponadto kraj europejski wezwał reżim Castro do zakończenia represji wobec protestujących 11 lipca i później.

Polski zastępca sekretarza stanu ds. zagranicznych Markin Pride spotkał się z ambasadorem reżimu Jorge Marty Martinez. Oprócz przeglądu handlu między dwoma krajami, Prydox wyraził głębokie zaniepokojenie ambasadorem Castro ostatnimi wydarzeniami, w których wezwał do „zakończenia represji i nawiązania dialogu”. Świergot Kanclerz.

Ze swojej strony do kampanii na rzecz Hamleta włączyła się Ambasada RP w Hawanie. Stan: schorzenie, Ojciec obywatela polskiego domagającego się wolności artysty wizualnego.

Misja dyplomatyczna udostępniła na Twitterze zdjęcie chłopca, zrobione i udostępnione przez jego matkę, Agę Krotkiev. Dziecko trzyma tabliczkę z następującym stwierdzeniem: „Jestem Leo, mam siedem lat. Mieszkam w Polsce. Mój ojciec Hamlet Lavastida był więźniem politycznym na Kubie. Oddaj mi tatę! Czekam na Ciebie Tato! “

– Czy muszę coś jeszcze powiedzieć? Wyrazić Do Ambasady RP w tweecie.

Słynny twórca Hamlet Lavastida Castro jest więziony w głównej siedzibie głównej od 26 czerwca. „Podżeganie do zbrodni” i „podżeganie do buntu”, Za pomysł działalności artystycznej, która nigdy nie została zrealizowana (nawiązując do banknotów z logotypami ruchów opozycyjnych MSI i 27N), a była znana policji politycznej po naruszeniu komunikacji osobistej.

Kubańskie rządy przeciwko rodzinom

Kubańska pisarka Katherine Biscuit, obecna partnerka Lavastidy, udostępniła na swojej stronie na Facebooku zdjęcie syna artystki, pytającego ojca: „Już nie śpię. Wielu z nas jest już złamanych. Może wielu z was może wyjść z domu, napić się kawy, zobaczyć przyjaciela i żyć. Ja i inne kobiety jesteśmy przez 28 dni oblegane przez policję polityczną. Hamlet został skazany na 24 dni więzienia w Villa Marista w ramach absurdalnego procesu pod zarzutem, który nie zawiera nawet faktycznych zarzutów przeciwko niemu ”.

Dodał: „Zaczynają oskarżać matkę syna Hamleta, Agę Krotkievich, o bycie agentką polskiego wywiadu. Każda opozycja pokona te socjalistyczne reżimy, tak jak urodzenie się we wschodnim okręgu wyborczym już stworzyło symbol opozycji. Wierzą, że Hamlet ma instrukcje, by sparaliżować rząd na Kubie i położyć kres komunizmowi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *