Polska wzywa Noaha Grella za jego „bolesne” komentarze Eurowizji

Polska wzywa Noaha Grella za jego „bolesne” komentarze Eurowizji

Polskie władze poprosiły w sobotę przedstawiciela Izraela na Eurowizję, gwiazdę muzyki pop Noaha Grella, aby osobiście odwiedził Polskę po tym, jak wygłosił „bolesne” komentarze na temat tego kraju. Czasy Izraela.

Warszawa była wściekła na piosenkarkę, która określiła swój pierwszy wynik 12 punktów z Polski jako „zwycięstwo”. Holokaust.

KrólTrzecie miejsce na ubiegłotygodniowym Europejskim Festiwalu Piosenki wywołało kontrowersje w narodzie wschodnioeuropejskim, w tym krytykę w polskich mediach, kiedy opisał Polska Dał mu maksymalnie 12 punktów jako zwycięstwo dla jego rodziny i ludu Izraela.

„Zdobądź 12 punktów PolskaHistoria mojej rodziny i tzw Izraelczycy w HolokauścieTakie chwile są naprawdę zwycięstwem” – powiedział hebrajskiej stronie ynet Bezpośrednio po meczu, zapytany bezpośrednio o sens zdobywania maksymalnej liczby punktów Polska. Członkowie rodziny ojca Król zostali zabici w Oświęcim.

polski wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński

W obszernym poście w mediach społecznościowych w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Polski, Paweł JabłońskiPowiedział, że zadzwoni Król do zrobienia Polska „Aby zrozumieć, dlaczego tak myśli o naszym kraju i wyjaśnić, dlaczego [sus comentarios] Oni nas skrzywdzili”.

Incydent wywołał długotrwały spór między nimi Izrael i Polska Nieustanne starania Warszawy o zminimalizowanie polskiej odpowiedzialności za prześladowania i eksterminację Żydów na jej terytorium Holokaust.

Jabłoński powiedział Król Przyjdź i zobacz te miejsca na własne oczy nazistowskie Niemcy Dokonał haniebnych zbrodni na Polakach i Żydach w naszym kraju.

Jabłoński Wiele osób mówiło, że to zjawisko Izrael „Polska jest współsprawcą niemieckich zbrodni, a nie ich ofiarą, a w efekcie często brakuje jej wiedzy i niepełnego wykształcenia”.

Zwrócił uwagę na podróże młodych Izraelczyków PolskaPowiedzieli, że dali Izraelczykom niewłaściwy obraz Holokaust .

Podróże są centralnym punktem niedawno podpisanej umowy między Izrael i Polska Należy przywrócić długoterminowe stosunki dyplomatyczne.

Umowa była szeroko krytykowana IzraelChociaż uczeni wskazują na znaczące dowody na kolaborację Polaków z reżimem nazistowskim, twierdzą, że zajmują polskie stanowisko.

Umowa ta jest krokiem w kierunku normalizacji stosunków z PolskaTak było jeszcze wiele lat temu Jeden z najbardziej proizraelskich krajów w UE. Relacje pogorszyły się w 2018 roku Polska Uchwalił ustawę zakazującą ścigania Polski za zbrodnie nazistowskie. Ówczesny minister spraw zagranicznych, Yair LabitUstawa została nazwana antysemicką, co wywołało spór dyplomatyczny.

Krytycy twierdzą, że umowa pozwoli izraelskim grupom studentów odwiedzić listę miejsc polecanych przez Polskę Zniekształcony pogląd na HolokaustIgnoruj ​​polski współudział Holokaust Wzmocnij polskie wysiłki ratowania Żydów.

Marsz Żywych w obozie Auschwitz-Birkenau w Polsce.

W swoim sobotnim tweecie napisał: Jabłoński Dodał, że nowe ramy wyjazdów studentów „pozwolą nam w dłuższej perspektywie budować dobre relacje polsko-izraelskie oparte na fakcie i wzajemnym zrozumieniu, że oba kraje są ofiarami niemieckich zbrodni”.

„Im dłużej i skuteczniej będziemy działać, tym mniej negatywnych stereotypów czy fałszywych i krzywdzących stwierdzeń będzie dla milionów ludzi. PolskaJak na przykład Noah Grell„, powiedział.

Tradycyjnie podróżuje izraelska młodzież żydowska w wieku od 11 do 12 lat Polska Latem zwiedzam byłe nazistowskie obozy Holokaust I pamiętajcie o ofiarach. Wycieczka od dawna uważana jest za rytuał przejścia w izraelskiej edukacji, a przed pandemią COVID-19 każdego roku uczestniczyło w niej około 40 000 izraelskich uczniów.

Polska Był to pierwszy kraj najechany i okupowany przez reżim nazistowskiego przywódcy Adolfa Hitlera Kiedy II wojna światowa I nigdy nie było rządu koalicyjnego. Opozycja i członkowie rządu na uchodźstwie Polska Walczyli, by ostrzec świat przed masowym mordowaniem Żydów, a tysiące Polaków ryzykowało życie, by pomagać Żydom.

Jednak badacze Holokaust Zebrali liczne dowody na to, że Polacy mordowali Żydów uciekających przed nazistami lub polscy łobuzi żerujący na bezbronnych Żydach dla korzyści finansowych.

Sześć milionów Żydów, w tym prawie wszyscy inni 3 miliony Żydów z PolskiZamordowany przez nazistów i ich kolaborantów HolokaustByły też duże nazistowskie obozy śmierci Polska.

Powielanie jest dozwolone z następującym odniesieniem: ©Jewish Link

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *