Polska zabiega o spotkanie UE wśród oburzenia z powodu zabójstwa Puchy

Ukraina zwróciła się do Międzynarodowego Trybunału Karnego o zebranie dowodów rzekomych zbrodni wojennych popełnionych przez rosyjskich żołnierzy w miastach w pobliżu Q, zwłaszcza w Puczy. Obrazy graficzne wywołały nowe ograniczenia w Europie. Kraje takie jak Niemcy, Francja i Włochy potępiły ten ruch. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odpowiedział, że wiele zdjęć było fałszywych.

Strategicznym miastem Odessa na Morzu Czarnym wstrząsnęła seria erupcji wczesnym niedzielnym rankiem; Rosyjskie Ministerstwo Obrony Powiedział, że celował w rafinerię ropy naftowej i składy paliw. Naddniestrze, prorosyjska część sąsiedniej Mołdawii, zaprzeczyło w sobotę twierdzeniom Ukrainy, że siły Moskwy są przerzucane na jej granicę w ramach przygotowań do ofensywy w rejonie Odessy od północnego zachodu.

Główny negocjator Moskwy powiedział, że Rosja i Ukraina wznowią rozmowy wideo w poniedziałek; Kijów nie potwierdził dyskusji.

Dmitrij Polyansky, pierwszy zastępca szefa rosyjskiej ambasady, niewyjaśniony na Twitterze powiedział, że Rosja zażądała w poniedziałek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w celu omówienia „strasznej prowokacji” Ukrainy w Puczy.

Łotewski dostawca gazu należący do Gazpromu PJSC i niemieckiego Uniper SE zastanawia się, czy na prośbę prezydenta Władimira Putina zapłacić w rublach rosyjskich za rosyjskie dostawy.

Według niedzielnego raportu, sprawa Latvijas, która kupuje gaz ziemny z Rosji na podstawie długoterminowej umowy, nie wydaje się naruszać ograniczeń płatności.

Przeciwnie, Sąsiadujący kraj Litwa W sobotę zaprzestał importu gazu z Rosji w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty w rublach. Minister energetyki Danius Grievis powiedział, że Litwa jest pierwszym krajem UE, który wydał „całkowicie darmowy” gazprom z rosyjskiego gazu.

Polski premier Mateusz Morawiecki wezwał przywódców UE do zorganizowania nadzwyczajnego szczytu w celu omówienia wydarzeń z Buczy, mówiąc, że obóz powinien „natychmiastowo zerwać wszelkie powiązania handlowe z Rosją” i przejąć rosyjskie aktywa oraz rosyjskie aktywa w zachodnich bankach. Grupy egoistyczne.

W poście na Facebooku powiedział, że Ukraina powinna dostarczyć więcej broni do obrony. „Wystarczą fałszywe gesty i taktyki uników” – powiedział Masoviki. „Dość!”

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.