Polska zakazuje wjazdu na granicę ciężarówkom z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi

Polska zakazuje wjazdu na granicę ciężarówkom z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi


PLIK – Zdjęcie przedstawiające polską granicę. – Attila Husejnow/SOPA Images / DPA – Plik

Śledź na żywo najświeższe informacje o wojnie na Ukrainie

Madryt, 26 maja. (Europe Press) –

Polskie władze ogłosiły w piątek, że w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę zakazały przekraczania granicy ciężarówkom z rosyjskimi i białoruskimi tablicami rejestracyjnymi.

Polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że ciężarówki z towarami zarejestrowanymi w Rosji i na Białorusi przestaną wjeżdżać przez granicę z tym ostatnim krajem. „Do odwołania ruch towarowy przez granicę z Białorusią został całkowicie wstrzymany” – poinformował rząd w oświadczeniu.

Obejmuje to ciężarówki, traktory i inne rodzaje pojazdów, a także pociągi zarejestrowane na terytorium Rosji lub Białorusi, chociaż środek musi zostać odpowiednio zatwierdzony i opublikowany w dzienniku urzędowym, aby zaczął obowiązywać.

Oczekuje się, że minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński podpisze stosowne rozporządzenie w najbliższy poniedziałek, w którym ma ogłosić nowe nazwiska, które zostaną dodane do „czarnej listy” warszawskich sankcji wobec Rosji. Oczekuje się, że obejmą one setki wyższych rosyjskich urzędników.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *