Polska zarysowuje wyjście partii rządzącej z UE przed rozszerzeniem o Brukselę

Polska zarysowuje wyjście partii rządzącej z UE przed rozszerzeniem o Brukselę

Opowiedział się za Sojuszem USA, ale powiedział, że utrzymanie pewnej niezależności nie jest odpowiedzią.

Wysoki rangą urzędnik rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) podniósł możliwość podjęcia „drastycznych” działań w miarę wzrostu rozmachu politycznego z Komisją Europejską.

Ryszard Terlecki, przewodniczący PiS w parlamencie, przekonywał, że kontynuacja w UE byłaby bardzo korzystna dla Polski, twierdząc, że 23,9 mld எதிர்பார்க்க spodziewane przez kraj odzyskania po zamachu stanu zostało dodatkowo opóźnione przez 19 epidemii.

„Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trzeba zastanowić się nad drastycznymi rozwiązaniami” – zadeklarował podczas spotkania gospodarczego. „Brytyjczycy udowodnili, że nie mają dyktatury brukselskiej biurokracji i odeszli” – dodał, dodając, że Instytut Bloomberga.

Terlecki dał jasno do zrozumienia, że ​​Polska nie chce na razie wychodzić z UE, co chciał również podkreślić rzecznik rządu Piotr Mller. Ten ostatni posłużył się przykładem brytyjskim, aby argumentować, że przerwa nie była „niekorzystna”, a zamiast tego argumentowała za utrzymaniem obecnego status quo poprzez „zakwestionowanie pewnych kwestii”.

Komisja Europejska poinformowała we wtorek, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości (TUE) powinien domagać się nałożenia na Polskę kary za niezawieszenie zapobiegawczego postępowania dyscyplinarnego wobec swoich sędziów. Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł w lipcu ubiegłego roku, że polski reżim podważa niezawisłość sądownictwa.

Wsparcie z Węgier

Polski rząd określił to ogłoszenie jako nową „agresję” iw ostatnich godzinach otrzymał wsparcie węgierskiej administracji, Bruksela zaznaczyła, że ​​jest sceptycznie nastawiona do przestrzegania praworządności.

Jak wyjaśniła węgierska minister sprawiedliwości Judith Varga, rząd Victora Orbana uznał przemówienie popierające Warszawę stojącą w obliczu „ataków” za „ignorancję”. Budapeszt oskarżył Komisję Europejską o ingerencję w suwerenność państwa członkowskiego, jak podaje węgierski portal Today.

W tym sensie Varga żałował, że Bruksela nie wzięła pod uwagę faktu, że polskie władze już publicznie obiecały zreformować swoje orzecznictwo i rozpoczęły proces dochodzenia kar.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *