Polska zastanawia się, czy ponownie oddalić się od Europy, czy też bliżej Unii Europejskiej

Polska zastanawia się, czy ponownie oddalić się od Europy, czy też bliżej Unii Europejskiej

Polacy są rozdarci między istnieniem a nieistnieniem, mimo że urny wyborcze na wybory 15 października nie pojawiają się w urnach tylko dlatego, że jest się Polakiem czy europejskim Polakiem. Sondaże opinii publicznej przewidują zwycięstwo partii rządzącej Prawo i sprawiedliwość(PiS) Ale opozycja idzie naprzód Koalicja Obywatelska Pod przewodnictwem byłego prezydenta L Rada Europejska, Donalda TuskaSilny mężczyzna pchnął Polska, Jarosław Kaczyński Wyciągnąć kartę i przypomnieć wyborcom, że nie ma tożsamości bez pochodzenia. Jeśli chodzi o Partię Prawo i Sprawiedliwość, jest ona antyniemiecka.

Warszawa W niedzielę wziął udział w jednej z największych demonstracji w historii demokracji. Po proeuropejskim wezwaniu Tuska, by krzyczeć „dość” w sprawie ograniczania praw obywatelskich, społecznych i politycznych, nastąpił apel „milion serc”, który nazwał apelem. Na tę okazję przyjechali z całego kraju pociągiem, samochodem i wynajętymi autobusami, ale liczba pakowania nie była na taką skalę, jakiej oczekiwano. Z jednej strony kontrolowane przez rząd media zmniejszyły frekwencję do około 100 000, aby podważyć zdolność Tuska do spotykania się i siania wątpliwości wśród wyborców. Z drugiej strony polscy analitycy uważają, że zorganizowany przez opozycję pokaz siły nie obejmował konkretnego apelu do kobiet i wyborców wiejskich. Bez głosu Polek, jedynym, którym udało się masowo odrzucić reformę prawa aborcyjnego Czarny Piątek Zwróć wałek praw reprezentowany przez PiS. Bez głosowania wiejskiego, które jest głównym łowiskiem tej partii, opozycji trudno będzie przekształcić się w realny alternatywny rząd. Tylko w tym kontekście należy rozumieć, że polski rząd ogłosił z dnia na dzień zaprzestanie dostaw broni do Polski Ukraina W środku tzw. kryzysu zbożowego. PolskaNegocjuje z Ukrainą, która zachowuje prawo weta w sprawie ukraińskiego eksportu zboża, aby chronić swoich rolników Ukraina Wyjście z problemu i ci dwaj sojusznicy mogli już je znaleźć. PiS z pewnością nie ogłosi porozumienia przed wyborami, gdyż jest strategicznie zainteresowany utrzymaniem wrażenia, że ​​jest jedyną partią walczącą o interesy narodowe. I wygnać duchy przeszłości.

W ubiegłą sobotę Kaczyński zorganizował wiec w hali sportowej szkoły podstawowej w Gurzuf, zaledwie 80 km od Frankfurtu nad Odrą, w Niemcy. Ktokolwiek jednak sądzi, że mówił o wysokiej inflacji, na którą cierpi kraj, niedoborze mieszkań i braku wykwalifikowanych pracowników, jest w błędzie. To był jego główny temat NiemcyI Niemcy i ci, którzy ich zdaniem działają na rzecz Niemców, czyli sprzeciwu wobec liberalizmu Tuska.

Kaczyski zarzucał Koalicji Obywatelskiej chęć wprowadzenia w Polsce „ustroju niemieckiego”. „co to znaczy?” – zapytał tłum, mimo że znał już odpowiedź. „Wcześniej oznaczało to rozbiór Polski i Niemiec oraz II wojnę światową” – powiedział.

Lider PiS opowiadał wiernym słuchaczom, że zanim jego partia doszła do władzy w 2005 roku, w Polsce rządziły już Niemcy. „Niemcy osiągnęli swój szczyt pod rządami Tuska” – powiedział Kaczyński, wywołując aplauz publiczności. „Minęło osiem lat niemieckiego reżimu. Nawet wiek emerytalny w Polsce musiał być konsultowany przez panią Merkel”. „Koalicja Obywatelska nie jest partią polską, ona jest z Niemiec! Powinna tam trafić Berlin I pracuj tam bezpośrednio na ich korzyść.

Porównania z III Rzeszą

To nie koniec. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro porównał Agnieszkę Hollande do propagandzistów Trzecia Rzesza. Polski reżyser, który odniósł międzynarodowy sukces, nakręcił film o sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej. „W czasach III Rzeszy Niemcy kręcili filmy propagandowe, w których przedstawiano Polaków jako bandytów i morderców. Dziś robi to za nich Agnieszka Holland…” – napisał minister ze swojego konta X (dawniej Twitter).

Oczywiście są też rzutki przeciw Bruksela. W niedawnej reklamie wyborczej, powtarzanej do znudzenia przez państwowe radio i inne prorządowe media, premier Mateusz Morawiecki Donald Tusk mówi: „Malowany lis wrócił z Brukseli, aby wykonać jego polecenia Merkel I Manfreda Webera„, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Lider Europejskiej Grupy Parlamentarnej Partii Ludowej i Przewodniczący Europejska Partia Ludowa.

Argumenty AKP, która w dalszym ciągu domaga się od Niemiec reparacji wojennych za inwazję z 1939 r., nie wynikają z historycznej zemsty. Socjolog Krzysztof Wojciechowski to rozumie, nawet jeśli są to pomysły absurdalne. „Wyobraź sobie słonia, uroczego słonia, którego kochasz i który kocha ciebie. Leżysz z tym słoniem w łóżku. Czy możesz spać spokojnie? Nie, część twojej natury mówi: uważaj, może cię zmiażdżyć. To jest integralna część twojej natury” w każdym człowieku. mamy. „Istnieje strach przed czymś wielkim po drugiej stronie granicy”.

Dla opozycji retoryka PiS potwierdza, że ​​amunicja się wyczerpała. „Kontroluj emocjeLGBTi Nie pracuje już, przysługują mu już zasiłki na dzieci i emerytury. W obliczu deficytu budżetowego Prawo i Sprawiedliwość nie może już składać obietnic socjalnych. Kwestia imigracji pozostaje jednak tematem zainteresowania ze względu na trwający skandal związany z rzekomymi sprzedażami tysięcy wiz do Polski przez polskich urzędników. Azja I Afryka To bardzo drażliwe. Oprócz bezpłatnej medycyny dla emerytów i dzieci pozostaje tylko banał: „Niemcy chcą nas zniewolić”.

Do wyborów pozostały niecałe dwa tygodnie, a kampania z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczna. Ostatnią osobą, która włożyła garnek do cudzego garnka, był premier Węgier. Wiktor Orbán Zrobił to, aby ostrzec Polaków, aby uważali na to, na co głosują, ponieważ „w Brukseli chcą obalić rząd PiS i stworzyć rząd lewicowy. Ich poparcie dla Kaczyńskiego nie ma uzasadnienia. Jeśli opozycja wygra, Węgry W dyskusjach na temat funduszy europejskich pozostanie sama. „Ale jeśli tak jest Konserwatywny rząd Dodał: „Jeśli nadal będzie u władzy w Polsce, nie będzie już co robić, bo oba kraje zawsze będą się wzajemnie bronić i w tym przypadku Bruksela będzie musiała się poddać”. Miejski. Poligraf powie, że powiedział prawdę.

Według standardów

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *