Polska, zawodnik obecny w pierwszej kampanii Argentyny Mistrzostw Świata

Polska, zawodnik obecny w pierwszej kampanii Argentyny Mistrzostw Świata

Szukając zbiegów okoliczności, by podsycić argentyńską iluzję, Polska jawi się jako jeden z przeciwników pokonanych przez reprezentację w kampanii poświęconej jej pierwszemu w historii zwycięstwu na 78. mundialu.

Historia drugiego mundialu z Polakami, pierwszego chronologicznie, to porażka 2:3 z Niemcami ’74.

W Gigante de Arroyito w nocy 14 czerwca 1978 roku drużyna prowadzona przez Césara Luisa Menottiego wygrała z Polską 2:0 po dwóch golach Mario Alberto Kempesa w 16 i 71 minucie.

To zwycięstwo otworzyło drugą grupę drugiej rundy mistrzostw świata, które odbyły się w kraju pod całkowitą dyktaturą wojskową Poprzedził go remis z Brazylią, który później ustąpił miejsca zwycięstwu nad Peru (6:0) i awansował do finału.

Argentyna utworzyła się w tym meczu z Ubaldo Fillolem; Luis Galván, Jorge Olguin, Daniel Passarella i Alberto Tarantini; Osvaldo Ardiles, Americo Gallego i Jose Valencia; Mario Kempes, Daniel Bertone i Rene Hausmann.

Słynny Grzegorz Lato grał w Polsce, był królem strzelców swojego kraju w finałach mistrzostw świata i królem strzelców w Niemczech ’74.

W tej konkretnej edycji stracił dwa gole dla reprezentacji Argentyny, która w debiucie wygrała 3:2 w Europie. Drugą bramkę dla Polaków zdobył Andrzej Szarmach.

Argentyna w reżyserii Vladislawa Kappa, utworzona z Danielem Carnevale; Juan Barbás, Ramón Heredia, Roberto Perfumo, Enrique Wolf i Francesco Sá; Miguel Brindisi i Carlos Babington; Ruben Ayala, Agustin Balbuena i Kempes.

„Cacho” Heredia i „Inglis” Babbington strzelili bramki „Albicelestes” na stadionie miejskim w Stuttgarcie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *