Polska zażądała od Niemiec wielomilionowych reparacji

Polska zażądała od Niemiec wielomilionowych reparacji

Minister spraw zagranicznych Polska, Radosław Sikorski, We wtorek zażądał od Niemiec „rekompensaty finansowej”. Za popełnione okrucieństwa Nazizm, Należy powtórzyć część postulatów poprzedniego rządu.

Sikorski, Powołany na to stanowisko po utworzeniu w grudniu obecnego proeuropejskiego rządu, skomentował to podczas wizyty u swojego niemieckiego odpowiednika w Berlinie. Annalena Baerbach.

Po spotkaniu z nim udzielił wywiadu niemieckiej telewizji Welt TV Beerbacha W kwestii odszkodowań żądanych przez były konserwatywny rząd nacjonalistyczny za nadużycia nazistowskie, Sikorskiego Komentarz: „To, co Niemcy zrobiły Polsce podczas II wojny światowej, było okropne i brutalne”.

Według niego Niemcy mają „a Kreatywny sposób na wyrażenie tego cierpieniaWyraź swój żal i zrób coś dobrego dla ludzi, którzy przeżyli ten czas.

„Ta etyczna refleksja nad przeszłością powinna zatem zostać przełożona na rekompensatę finansową” – stwierdził, choć nie określił kwoty.

Polska za zbrodnie nazizmu zażądała od Niemiec 1,4 miliarda dolarów

Sprawa ta zatruła i tak już napięte stosunki z rządem niemieckim Poprzednia polska administracja uważała, że ​​Berlin powinien wypłacić swoim obywatelom aż 1,3 miliarda euro odszkodowań. (1,4 miliarda dolarów).

W zeszłym roku Niemcy odrzuciły ten wniosek Potwierdza, że ​​Polska W 1953 r. zrzekł się reparacji wojennych i kilkakrotnie potwierdzał tę rezygnację.

„W ocenie rządu niemieckiego kwestia odszkodowań i odszkodowań za szkody wojenne jest zamknięta i rząd niemiecki nie ma zamiaru rozpoczynać negocjacji w tej sprawie” – oznajmił ówczesny rząd premiera. Mateusz Morawiecki.

Władze polskie kwestionują jego zasadność Traktat został podpisany w 1953 r Jak podkreślali, rząd znajdował się pod presją Związku Radzieckiego i dlatego Brak mocy prawnej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *